Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2025. április 26. Ervin
2025. április 26. Ervin

Banki szolgáltatót vált az önkormányzat

2024. október 29. 14:29
Januártól az MBH Bank nyújtja az önkormányzat és intézményei részére a banki szolgáltatásokat, az együttműködési megállapodást kedd délelőtt írták alá a Városházán.

Az önkormányzat pályázat útján választotta ki az MBH Bankot új szolgáltatójának, a céggel két és fél évre szóló szerződést kötöttek, amit Porga Gyula polgármester és Puskás András, az MBH vezérigazgató-helyettese szentesítettek aláírásukkal kedd délelőtt a Városházán. 

Puskás András, Porga GyulaPuskás András, Porga Gyula

A polgármester az aláírást követően nyilatkozott a sajtónak, és felelevenítette: az MBH Bank jogelődje, az MKB korábban is aktív részese volt a város életének, a Veszprém Aréna és a kézilabdacsapat működéséhez is hozzájárultak szponzorként. A polgármester rámutatott, hogy az új banki szerződés révén az önkormányzat és 17 költségvetési szerve az eddigieknél lényegesen olcsóbban juthat hozzá a banki szolgáltatásokhoz. Emellett a pályázatban azt is kikötötték, hogy a leendő szolgáltatónak a társadalmi szerepvállalásban is élen kell járnia: ennek értelmében az MBH évi 220 millió forintot szán a veszprémi kulturális és sportélet támogatására. 

Az MBH Bank amúgy is nagy tapasztalattal rendelkezik az önkormányzati ügyfelekkel: országszerte több mint 1200 településnek nyújtanak szolgáltatásokat, az elmúlt időszakban pedig több mint negyven nagyobb város is csatlakozott ehhez a körhöz. Puskás András a helyi kapcsolataikkal és terveikkel kapcsolatban elmondta: jelenleg két fiókban hatvanhárom munkatárssal vannak jelen a városban, ezt szeretnék fejleszteni, hiszen a térség gazdasági aktivitása és pénzügyi ügyfeleik fejlődése megteremti az igényt a bővítésre. A jövőbeli együttműködésre optimistán tekint, Veszprém gazdálkodását az MBH Bank elemzései alapján az egyik legfegyelmezettebbnek látják a megyei jogú városok mezőnyében, ez az egész hivatal munkáját dicséri – tette hozzá a vezérigazgató-helyettes. 

Schöngrundtner Tamás
Szalai Csaba

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.