0°C
0°C

Dánia sorozatban harmadszor lett világbajnok!

2023. január 29. 22:31 // Forrás: MTI
Dánia nyerte az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda-világbajnokságot, miután 34-29-re legyőzte az olimpiai címvédő Franciaországot vasárnap a stockholmi döntőben.

Elsöprő kezdést produkáltak az ezúttal is rendkívül gyorsan és pontosan játszó dánok, akik a hetedik percben már 6-2-re vezettek. A franciák az időkérésüket követően felvették a meccs ritmusát, és az első félidő második felében hatékonyabb védekezéssel egy találatra csökkentették hátrányukat.

A második felvonás elején megint elléptek hárommal a skandinávok, és ezt már nem tudta ledolgozni az olimpiai bajnok, amely két gólnál közelebb nem került a dánokhoz, és végül úgy veszítette el a finálét, hogy egyszer sem vezetett.

A francia Dylan Nahi (b) és a dán Rasmus Lauge Schmidt a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság döntőjében játszott Dánia - Franciaország mérkőzésen a stockholmi Tele2 Arénában 2023. január 29-én. MTI/Kovács TamásA francia Dylan Nahi (b) és a dán Rasmus Lauge Schmidt a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság döntőjében játszott Dánia - Franciaország mérkőzésen a stockholmi Tele2 Arénában 2023. január 29-én. MTI/Kovács Tamás

Dánia sorozatban harmadszor nyerte meg a vb-t, ez korábban még egyetlen csapatnak sem sikerült.

A mezőny legeredményesebb játékosa a Veszprém dán csapatkapitánya, Rasmus Lauge Schmidt volt tíz találattal, Simon Pytlick kilenc, Mathias Gidsel hat gólt lőtt. A túloldalon Nedim Remili hat, Dika Mem öt, a veszprémi Kentin Mahé egy góllal zárt. Niklas Landin nyolc, Kevin Möller három védéssel járult hozzá a sikerhez, a francia kapusok közül Remi Desbonnet háromszor, Vincent Gerard négyszer védett.

A győztes dán válogatott tagjai ünnepelnek a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság döntőjében játszott Dánia - Franciaország mérkőzés után a stockholmi Tele2 Arénában 2023. január 29-én. Dánia 34-29-re nyert. MTI/Kovács AttilaA győztes dán válogatott tagjai ünnepelnek a férfi kézilabda olimpiai kvalifikációs világbajnokság döntőjében játszott Dánia - Franciaország mérkőzés után a stockholmi Tele2 Arénában 2023. január 29-én. Dánia 34-29-re nyert. MTI/Kovács Attila

Eredmények

döntő:
Dánia-Franciaország 34-29 (16-15)
Stockholm, 20 ezer néző, v.: Nacsevszki, Nikolov  (északmacedónok)

a 7. helyért:
Egyiptom-MAGYARORSZÁG 36-35 (17-11, 28-28, 29-29, 31-31, 33-33) - kétszeri hosszabbítás után