12°C
12°C

Országos bajnok lett a veszprémi sportlövő

2022. december 31. 7:02
A Veszprémi Sportlövész Egyesület versenyzője, Renácz Róbert kiválóan szerepelt az elmúlt időszakban rendezett megmérettetéseken.

November 18-án rendezték Budapesten a XVIII. Hungarian Open 2022 nemzetközi lövészversenyt, ahol Renácz Róbert 10 m légpisztoly junior férfi korcsoport 60 lövés versenyszámban ötödikként jutott a döntőbe, ahol végül hatodik helyezett lett.

December 2-án szintén a fővárosban rendezték a Postaverseny országos döntőjét, ahol a veszprémi Lovassy László Gimnázium tanulója 10 m légpisztoly 40 lövés, valamint 10 m légpisztoly vegyespáros 30 lövés versenyszámban egyaránt harmadik, 10 m légpuska 20 lövés számban pedig hatodik lett.

Renácz Róbert sikeres versenyidőszakot tudhat maga mögöttRenácz Róbert sikeres versenyidőszakot tudhat maga mögött

December 9-én Szombathely adott otthont a II. SAVARIA Sportlövő Kupa viadalnak, ahol Renácz 10 m légpisztoly felnőtt férfi korcsoport 60 lövés versenyszámban második helyezett lett.

A Magyar Sportlövők Szövetsége által kiírt idei országos bajnokságára (10 m nemzeti versenyszámok) ugyancsak a vasi megyeszékhelyén került sor, ahol Renácz Róbert légpisztoly junior férfi korcsoport 20 lövés versenyszámban másodikként végzett, míg légpisztoly ifjúsági férfi korcsoport 20 lövés számban országos bajnok lett.

A Komárom Kupát december 17-én rendezték, ahol a veszprémi tehetség 10 m légpisztoly junior férfi korcsoport 60 lövés számban ugyancsak aranyérmes lett.

2023 márciusában Tallinnban rendezik az Eb-t , Renácz Róbertet légpisztoly 60 junior fiú ranglista harmadikként hívták be a válogató versenyekre.