Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Ovádi Péter: csak úgy tudunk előre haladni, ha közös ügyünkké tesszük az állatvédelmet

2022. október 5. 8:53 // Forrás: MTI
Politikán felül kell az állatvédelmet képviselni, és csak úgy tudunk előre haladni, ha közös ügyünkké tesszük az állatvédelmet - hangsúlyozta Ovádi Péter, a terület kormánybiztosa október 4-én, az állatok világnapján a budapesti Erzsébet téren tartott sajtótájékoztatón.

Az állatvédelemért és állatkertekért felelős kormánybiztos emlékeztetett arra, hogy az állatok világnapját világszerte 1931 óta, Magyarországon 1991 óta ünnepeljük Assisi Szent Ferencre emlékezve, aki minden állat védelmét tűzte ki maga elé célul. Mint mondta, a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány létrehozásáról szóló törvényjavaslatot szimbolikusan az állatok világnapján tárgyalták, a sajtótájékoztatóra a parlamenti vitáról érkezett. Kiemelte, hogy az állatvédelemről szóló párbeszéd szakmai síkon folyt.

Hangsúlyozta: az állatvédelem gerincét a civil szervezetek adják. A kormányzatnak nagy szüksége van véleményükre, tapasztalatukra, hiszen több éve, évtizede tesznek az állatvédelemért. "Megpróbáljuk minden olyan döntéshozatalba becsatornázni őket, amely előrébb viszi az állatvédelmi ügyet" - mondta, példaként említve a Btk. állatvédelmi tárgyú szigorításait. Ovádi Péter fontos kezdeményezésként beszélt a felelős állattartásra felhívó és a gyerekek számára indított oktatási programokról.

A világnapon az Erzsébet téren elhelyezett, a későbbiekben országszerte bemutatandó installációról elmondta, az megjeleníti, hogy milyen üzeneteket szeretnének eljuttatni az emberekhez. Azt, hogy közös ügyünk az állatvédelem, hogy menhelyről fogadjunk örökbe állatot, hogy a haszonállatoknak is jár a tisztes élet, és hogy a vadon élő állatok védelméről is beszélni kell. Kitért az állatkertek szerepére is, amelyek a fajfenntartási programokban is aktívan részt vesznek és a felelős állattartás bástyái is lehetnek.

Arról szólva, hogy milyen lépésekre van még szükség, kiemelte a civil szervezetek támogatását és képzések indítását, amelyben segítségükre van az állatorvosi egyetem állatvédelmi központja. Fontos, hogy a szakma is megjelenjen a civil szféra mellett - mondta, kiemelve, hogy a Miskolci Egyetemen - az Állatorvostudományi Egyetemmel együttműködésben - elindult az állatvédelmi szakjogászképzés is. Fontos, hogy példát mutassunk arra, hogy mi is a felelős állattartás - hangsúlyozta, hozzátéve: 3-3,5 millió kutya van ma Magyarországon, jó lenne, ha ugyanennyi felelős gazda lenne.

vehir.hu

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.