Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Navracsics: Megsemmisültek a vasútvonalak felszámolói

2010. május 2. 0:59 // Forrás: mno.hu
A második Orbán-kormány leendő miniszterelnök-helyettese, a Cuha-völgyi vasút megmentése kapcsán rendezett ünnepségen vett részt.

Azok a politikai erők, amelyek vasútvonalakat zártak be az elmúlt nyolc évben Magyarországon, megsemmisültek – jelentette ki Navracsics Tibor Zircen. A második Orbán-kormány leendő miniszterelnök-helyettese a Cuha-völgyi vasút megmentése kapcsán rendezett ünnepségen vett részt.

A Győrt és Veszprémet összekötő vasútvonalat a millennium éveiben kezdték építeni. A Cuha-patak völgyét átszelő szakasza egyedülálló a három alagútjával és a két viaduktjával. A szárnyvonal évtizedekig szolgált a Bakonyban bányászott bauxit és mangánérc szállítására. 2007-ben a Kóka János vezette közlekedési tárca megszüntette volna, de civil szervezeteknek és a környező településeknek sikerült ideiglenes műemléki védelem alá helyeztetniük. A szárnyvonalbezárás második hullámát már csak részlegesen élte túl a szakasz. Bár az utasszám nőtt az elmúlt években, 2009 decemberétől Zirc és Veszprém között szünetel a vasúti közlekedés hétköznap.

Czaun János, Veszprém fideszes alpolgármestere szerint Győr, Zirc és Veszprém egy emberként csatlakozott a Cuha-völgyi Bakonyvasút Szövetséghez, és csatlakoztak a környező települések, a civilek, és magánszemélyek is, akik úgy gondolták, hogy ezt a vasútvonalat nem szabad veszni hagyni, Magyarország évszázados, legszebb vonalát továbbra is használniuk kell.

– Azok az erők, amelyek fel akarták számolni ezt a vasútvonalat, és amelyek felszámoltak sok más vasútvonalat Magyarországon, megsemmisültek – fogalmazott Navracsics Tibor az ünnepségen. Hozzátette: a választópolgárok gondolták úgy, hogy Magyarországnak van jövője, amely nem a felszámolásokon keresztül, hanem a bővülésen, a fejlesztéseken keresztül vezet majd.

vehir.hu
további cikkek
Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget közélet Hiába volt az álhír-terjesztés, Sümeg is megkapja a Kormánytól a hetvenmilliós segítséget Egy sümegi portál sokáig tényként hozta, hogy a térség országgyűlési képviselője, Navracsics Tibor gátolja a város kormányzati segítségét, amit a képviselő többször is cáfolt, mostanra pedig már hivatalossá is vált, hogy hatszáz másik településsel együtt, Sümeg is részesül rendkívüli támogatásban. tegnap 8:35 Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György Szeretnénk, ha szeretnének és mi is szeretnénk szeretni Udvardy György, veszprémi érsekkel való beszélgetés során már az elején érződött, hogy itt nem egy előre felépített, nyilatkozatszerű gondolatmenetet kell lekövetni. Sokkal inkább tűnt úgy, mintha egy régóta, de legalább az év eleje óta érlelődő párbeszéd érne révbe. Az érsek nem sietett, mondataival nem akart nagy hatást kiváltani, de talán pont ezért volt súlyuk. Márpedig ezekben a viharos időkben, ami 2025-öt is jellemezte, erre van a leginkább szüksége az embereknek, nemcsak egyházi, hanem világi kérdésekben is, amelyekről szintén szó esett az interjúnkban, a politikától a mesterséges intelligenciáig. tegnap 8:35 Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! karácsony Porga Gyula: Őrizzük minél tovább a szeretet lángját! A hit, a remény, az öröm gyertyája után fellobbant a szeretet lángja is. Az utolsó gyertyagyújtási ceremónián Porga Gyula polgármester, valamint Udvardy György érsek mondott beszédet. 2025. december 21. 11:46

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.