Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Mesterházyt ajánlja frakcióvezetőnek az elnökség

2010. április 27. 15:19 // Forrás: index.hu
Az elnökség javaslata biztos vitát vált majd ki, ugyanis Mesterházy a pártelnökségre is pályázik. Gyurcsány jelezte, ez nem helyes.

Mesterházy Attila frakcióvezetői kinevezését támogatja az MSZP elnöksége. A lemondását a választási vereség után felajánló pártvezetés keddi tanácskozásán más személyi kérdés nem került szóba. Mesterházy miniszterelnök-jelölttől szokatlan módon már az első forduló előtt jelezte, hogy szeretne frakcióvezető lenni - ezzel gyakorlatilag már akkor elismerte, hogy nem is készül választási győzelemre.

A frakcióvezetőt az MSZP új parlamenti frakciója választja majd meg megalakulása után. Az MTI értesülései szerint az alakulóülést május 3-án, jövő hétfőn tarthatják.

 Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök hétfői interjújában jelezte, hogy szerinte külön kéne választani a pártelnöki és a frakcióvezetői posztot, márpedig Mesterházy a pártelnökségre is pályázik. Az MSZP jelenlegi, átmenetinek tekinthető vezetése a Népszabadság értesülései szerint nem támogatja Gyurcsány elképzelését.

Szintén a Népszabadságban jelent meg az az értesülés, hogy Molnár Csaba volt kancelláriaminiszter lehet a frakcióvezető. Molnár Gyurcsány bizalmi embere, az MSZP Győr-Moson-Sopron megyei szervezetének elnökeként annak idején ő javasolta Gyurcsányt miniszterelnöknek. Az MSZP 59 fős parlamenti frakciójában 15-en Gyurcsány támogatói. És Tóth József, Szanyi Tibor és Szili Katalin sem feltétlenül a mostani vezetés támogatói (Tóth és Szanyi a budapesti pártvezetéssel nincs jóban, Szili az EP-választást követő kongresszuson elmaradt szembenézést hiányolva vonult ki), de a jelenlegi vezetésnek stabilnak tünő többsége van a frakcióban, így kinevezését aligha akadályozhatják meg.

vehir.hu
további cikkek
Harminc év hűség a veszprémi nehézipar szolgálatában közélet Harminc év hűség a veszprémi nehézipar szolgálatában Amikor a kilencvenes évek közepén, a tervgazdaság összeomlása után megérkeztek az első nyugati multinacionális vállalatok Veszprémbe, a helyi munkavállalók egy teljesen ismeretlen világba csöppentek bele. A Jost Hungária Kft. harminc évvel ezelőtt egy szerény felvonulási konténerrel és egy maroknyi lelkes csapattal kezdte meg működését a városban, hogy mára a haszongépjármű-alkatrészek egyik globális szereplőjévé nője ki magát. Meglátogattuk a Veszprém határában lévő céget, hogy ott a nehéz fémmegmunkáló berendezések mellől érkező kollégákkal beszélgessünk a kezdetekről, a német tulajdonosi kultúráról, a gazdasági válságok túléléséről és arról a ritka kötelékről, amely harminc éve ugyanahhoz a csarnokhoz láncolja a gyár alapító munkatársait. tegnap 15:30 Rozsdás szögesdrót okozott problémát a strandon közélet Rozsdás szögesdrót okozott problémát a strandon Rendkívül eseménydús hétvégén vannak túl a balatoni vízimentők, akik a sportesemények biztosítása mellett több mentési feladatot és egészségügyi riasztást is sikeresen kezeltek. tegnap 15:31 A zöldebb város élhetőbb város - ez a gondolat vezérelte az új köztisztasági rendeletet közélet A zöldebb város élhetőbb város - ez a gondolat vezérelte az új köztisztasági rendeletet A klímaadaptív gyepkezelés újabb mérföldkövéhez érkeztünk. A közgyűlés megszavazta a köztisztasági rendelet módosítását. tegnap 12:09

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.