2022. augusztus 10.
//
Lörinc névnap

Felemás mérkőzés, nyolcgólos diadal

A Telekom Veszprém 36-28-ra nyert az Eger vendégeként a férfi kézilabda NB I alapszakaszának kilencedik fordulójában vasárnap este.

Ha vetünk egy aprócska pillantást a Telekom Veszprém idei Bajnokok Ligája szereplésére, akkor elmondható, hogy a bakonyiaknak a „kiscsapatok” ellen volt a legtöbb gondjuk: Momir Ilics csapata előbb a Bukarest, majd a Zaporizzsja otthonában is alulmaradt.

Vasárnap élvonalbeli megmérettetés várt az „Építőkre” a szerény játékerőt képviselő Eger vendégeként. A hiba lehetősége fel sem merülhetett a veszprémiekben; szurkolóik ugyanis már több ízben számot adtak elégedetlenségükről.

A vérvörös mezesek soraiból Dejan Manaszkov sérülés miatt hiányzott, míg Petar Nenadics elővigyázatosságból maradt ki. Gasper Marguc pedig pihenőt kapott.

Lezák értékesített hétméteresével vette kezdetét a találkozó. Fej fej mellett haladtak a felek, ám Bernatonis gólja és Machac duplája után sikerült ellépnie a házigazdának (8. perc: 6-3). Momir Ilics azonnal időkéréshez is folyamodott.

Strlek kétszer is eredményes volt, fürgén szépítettek a vendégek. Nem sokkal később Nilsson jóvoltából pedig az egyenlítés is megszületett (15. perc: 7-7). Tóvízi által még visszaszerezte fórját az Eger, ám Strlek és Sipos megmozdulásai után már a bakonyiak vezettek kettővel (20. perc: 9-11).

Hozta a kötelezőt a Veszprém (archív fénykép)Hozta a kötelezőt a Veszprém (archív fénykép)

Tóth Edmond is magához hívatta övéit. Az első játékrész hajrájához közeledve sikerült is a házigazdának ismét döntetlenre plasztikázni a részeredményt (26. perc: 12-12). Nagyot küzdöttek a vendéglátók, ám a pihenőre – komoly erők árán – sikerült kétgólos előnyt kidolgoznia a Telekom Veszprémnek (félidei részeredmény: 15-17).

A fordulást követően, ha minimálisan is, de már tapasztalható volt a tűz a veszprémiek játékában. A Cuparát váltó Corrales több védést is bemutatott, így a vendégeknek sikerült könnyedén ellépniük (43. perc: 21-26). Ilics és Nilsson és Mahé is többször megvillant: az ötvenedikben már kilenc volt közte (22-31).

A véghajrához közeledve a hazai kapus, Balogh Tibor több bravúrt is bemutatott. Ligetvári és Sipos góljaival azonban őrizte előnyét a Veszprém (58. perc: 27-35). Az utolsó két percben nagy meglepetés már volt: a magyar rekordbajnok felemás mérkőzésen végül nyolcgólos diadalt aratott (végeredmény: 28-36).

A bakonyiak csütörtökön (17.00) a BL-ben is bizonyíthatnak: ukrán Motor Zaporizzsja együttese látogat majd a Veszprém Arénába.

Férfi kézilabda NB I alapszakasz, 9. forduló:
SBS Eger–Telekom Veszprém 28-36 (15-17)
Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok. Vezette: Asztalos, Szalay
Eger: BALOGH – LEZÁK 3 (3), Pulay 4, MACHAC 4, Tóth 1, Bernatonis 2, Száva 1
Csere: Holdosi 2, Kiss, Tóvízi 1, Kovács 3, Lakosy 3, Szuharev 4
Vezetőedző: Tóth Edmond
Veszprém: Cupara – Jahja, Maqueda 2, Sipos 3, NILSSON 7, Rasmus Lauge, STRLEK 5 (1)
Csere: Corrales (kapus), Ligetvári 1, Lukács 3, Blagotinsek 2, MAHÉ 8 (1), Ilics Z. 4, Dörnyei 1, Lékai

Utolsó módosítás: 2022. július 26. 16:16
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, 2022/2023 3. 2022. augusztus 27. 19:30 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Flensburg
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, 2022/2023 2. 2022. augusztus 19. 19:30 Lengyelország Orlen Wisla Plock Telekom Veszprém
kézilabda Férfi kézilabda SEHA-liga negyeddöntő, 2022/2023 1. 2022. augusztus 14. 19:45 Veszprém Aréna Telekom Veszprém Tatran Presov
kézilabda Férfi kézilabda felkészülési mérkőzés, 2022/2023 1. tegnap 17:00 Veszprém Aréna Telekom Veszprém USDK Dunkerque 35-25
kézilabda Férfi kézilabda BL, bronzmeccs, 2021/2002 2022. június 19. 15:15 Köln, Lanxess Aréna THW Kiel Telekom Veszprém 37-35
kézilabda Férfi kézilabda BL, elődöntő, 2021/2022 2022. június 18. 16:15 Köln, Lanxess Aréna Telekom Veszprém Kielce 35-37