Éjszakai tájfutás: a junior Mérő Dominika második felnőtt bajnoki címét szerezte

2021. október 23. 11:16 // Forrás: Gaschler-Gyeviki Nóra
A Veszprémi Honvéd Sportegyesület tájfutói több éremmel és bajnoki ponttal tértek haza a Lengyel-Annafürdőn rendezett éjszakai országos bajnokságról és egyesületi váltóbajnokságról.

Remek futóidőben került sor a tájékozódási futók utolsó bajnoki hétvégéjére a Tolna megyei Lengyel-Annafürdő területén október 16-17-én. A sportolók két speciális versenyformában mérték össze tudásukat: az éjszakai országos bajnokságon – nevéhez hűen – a sötétben, fejlámpa fénye mellett tájékozódva kell az ellenőrző pontokat megtalálni, míg az egyesületi váltóbajnokság felvonultatja az utánpótlás korosztályok teljes skáláját, azaz a 14, 16, 18, 20 és 21-es kategória egy-egy futója alkotja a csapatot.

A helyszín a Tolnai-hegyhát volt, melyet markáns domborzatú, változatos fedettségű erdő és viszonylag kevés objektummal rendelkező, horhosokkal szabdalt, vegyes futhatóságú terep jellemez.

A női egyesületi váltó kategóriában 2. és 5. helyet elért VHS csapat - Fotó: Németh Zsoltné Bors MelindaA női egyesületi váltó kategóriában 2. és 5. helyet elért VHS csapat - Fotó: Németh Zsoltné Bors Melinda

Míg akadnak olyan klubok, amelyeknek gondot okozhat akár egy teljes egyesületi váltó kiállítása is, a Veszprémi Honvéd Sportegyesület jelenlegi erejét jól mutatja, hogy mind női, mind férfi kategóriában három-három váltót tudott indítani. De nem csak számukban, hanem eredményeikben is sikeresek voltak, több éremmel és bajnoki ponttal tértek ismét haza.

Külön megemlítendő Mérő Dominika, aki junior létére második felnőtt bajnoki címét szerezte az éjszakai bajnokságon, másnap pedig tagja volt az ezüstérmes váltónak. Nagyszerű teljesítményt nyújtottak a fiatalabbak is, hiszen a női váltó 14-es helyén minden VHS-es csapatban, de a férfi 14-eseknél is zömében 11-12 éves gyerekek futottak.