Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2023. november 30. András, Andor
Veszprém
0°C
2023. november 30. András, Andor
Veszprém
0°C

Veszprém megyében is gyűjtik a búzaadományokat

2021. július 29. 12:58
Veszprém megyében tavaly 185 gazdálkodó 14 tonna búzát ajánlott fel a rászorulóknak. A Magyarok Kenyere program idei búzagyűjtő napját Tésen tartották csütörtök délelőtt.

A Magyarok Kenyere – 15 millió búzaszem program keretében 2010 óta Magyarország teljes területéről és a Kárpát-medence magyarok lakta településeiről ajánlanak fel búzát a gazdálkodók magyar gyermekeket segítő szervezeteknek, határon innen és túl. A gabona mellett pénzadományokkal, illetve személyi jövedelemadó 1%-ának felajánlásával is hozzá lehet járulni a program további sikereihez és céljaihoz.

 

Veszprém megyében a GABÉRT 2003 Szövetkezet mezőlaki telephelyén és a Veszprémi Mezőgazdasági Zrt. küngösi telephelyén lehet leadni az adományokat, illetve a megye összes falugazdászánál leadható adomány, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara pedig eljuttatja azokat a gyűjtőpontokra. A búzaadományok gyűjtése augusztus 20-ig tart.

 

A Veszprém megyei búzagyűjtő napot csütörtök délelőtt tartották Tésen. A falubeliekből álló menet a tési művelődési háztól vonult a szélmalmokig, ahol népdalok előadása után Fodor-Bödös István, Tés polgármestere köszöntötte a vendégeket. Itt az olimpiára utalva úgy fogalmazott, a program egy aranyéram Tés számára, hisz a megyei agrárkamara támogatásával már harmadik éve rendezik meg náluk a búzagyűjtő napot. Reméli, hogy a korábbi évekhez hasonlóan a megyei gazdák idén is minél több önzetlen felajánlással segítik a rászorulókat.

Az ünnepi menet a művelődési háztól vonult a szélmalmokig.Az ünnepi menet a művelődési háztól vonult a szélmalmokig.

A programon rész vett Ovádi Péter országgyűlési képviselő is, aki megköszönte a gazdák eddigi felajánlásait. Mint mondta, nehéz, embert próbáló és közösségeinket megtépázó másfél év áll mögöttünk, de a mai esemény megmutatja, hogy mennyire összetartó nemzet vagyunk.

Ovádi Péter országgyűlési képviselő a tési búzagyűjtő napon 2021. július 29-én.Ovádi Péter országgyűlési képviselő a tési búzagyűjtő napon 2021. július 29-én.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke, Győrffy Balázs arról beszélt, a búzagyűjtő programnak nagy jelentősége van, hisz amellett, hogy nem csak a hazai, hanem a diaszpórában élők nehézségeire hívja fel a figyelmet, méltó megemlékezés és köszönet a gazdálkodók munkája felé. „A segítő szándék hiába van meg, ha a képesség hiányzik. A program a magyar gazdatársadalomban meglevő segítő szándékot intézményesült formában, valóban kézzelfogható eredményként jeleníti meg”-mondta.

Az Országgyűlés alelnöke, a MAGOSZ (Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetsége) elnöke, Jakab István beszédében azt mondta: a Magyarok Kenyere program egy tiszta, emberi hangként nyilvánul meg a mai, értékvesztett világban, és erősíti a magyarok közti kapcsolatokat. A magyarság összetartozik, és felelősséggel tartozik egymás iránt, a program neve is innen ered, hisz a 15 millió búzaszem a 15 millió magyar egyesülését jelképezi.

Kiemelte, a tavalyi év minden eddiginél sikeresebb volt a program életében, hisz 8500-nál is több magyarországi és határon túli magyar gazda vett részt az adományozásban. A 2020-as felajánlásoknak köszönhetően 1100 tonna búzát gyűjtöttek össze, sütöttek belőle kenyeret, és segítettek ezáltal 100 ezer rászoruló gyermeknek.

Jakab István.Jakab István.

A tési búzát Szarka István evangélikus esperes és Dasek Viktor plébános szentelte meg.

Ge. Á.
Kovács Bálint
további cikkek
A lakosság háromnegyede minden betétdíjas palackot visszavált majd egy kutatás szerint A lakosság háromnegyede minden betétdíjas palackot visszavált majd egy kutatás szerint A magyarok összességében kedvezően fogadják az új palackvisszaváltási rendszer bevezetését, a lakosság háromnegyede igyekezni fog, hogy minden betétdíjas palackot visszaváltson - derül ki a Reacty Digital kutatásából.  tegnap 11:37 Egy közösség, amely tényleg érti, mit jelent jóban-rosszban együtt lenni Egy közösség, amely tényleg érti, mit jelent jóban-rosszban együtt lenni Alakulásuk után rögvest egy mindenkit bezáró világjárvánnyal kellett szembenézniük, ez mégsem rengette meg az elképzeléseiket: a Cholnoky Kerekasztal várt, kitartott, újra aktivizálódott és ma már negyedik születésnapját ünnepelhette. 2023. november 28. 15:43 Veszprémi védőháló Böjte Csaba gyermekotthona felett Veszprémi védőháló Böjte Csaba gyermekotthona felett Amikor a világjárvány nem gátolta a szabad mozgást, Veszprémből minden év decemberében elindult egy furgon egyenesen az erdélyi Kovásznába, Böjte Csaba ferences rendi szerzetes által alapított Boldog Apor Vilmos Ház gyermekotthonba megrakodva adományokkal. Romániában jelenleg viharos időszakukat élik Csaba testvér karitatív szervezetei, a veszprémi segítség viszont idén sem marad el. Sőt, a helyi vállalkozók és magánemberek adományait idén már ismét személyesen viszik ki Erdélybe. tegnap 11:41 Párszázas ajánlat a V-Busztól: jönnek a 350 forintos diákbérletek V-Busz Párszázas ajánlat a V-Busztól: jönnek a 350 forintos diákbérletek 2024. február 1-től egy vonaljegy áráért utazhatnak a veszprémi helyi járatokon a diákok, jelentette be Porga Gyula polgármester. A V-Busz életében azonban nem ez lesz az egyetlen újítás a jövő évben, hamarosan új elektromos járművekkel is bővülhet a buszflotta. 2023. november 28. 11:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.