Mariano Ortega lett a Csurgó vezetőedzője

2021. június 14. 16:21
MTI
A spanyol Mariano Ortega lett a férfi kézilabda NB I-ben szereplő Csurgói KK vezetőedzője.

A somogyi klub honlapjának hétfői híradása szerint a korábbi jobbátlövő a Valladolid, a Teka Santander, a Ciudad Real és az Aragón csapatában játszott. Nyert bajnokságot, Spanyol Kupát és szuperkupát, valamint három alkalommal volt KEK-győztes csapat tagja.

A spanyol válogatottban 133 alkalommal lépett pályára, nyert világbajnokságot, illetve két Európa-bajnoki ezüst- és egy bronzérmet.

A spanyol Mariano Ortega veszi át a Csurgó irányításátA spanyol Mariano Ortega veszi át a Csurgó irányítását

A zaragozai Aragón együttesét hat éven át irányította vezetőedzőként, majd a Benficával kupa- és szuperkupa-győztes volt Portugáliában. Ezt követően a Burgos, majd a Guadalajara trénere volt.

A Csurgó előző vezetőedzője, a szlovén Alem Toskic azért távozott a klubról, mert átveszi az RK Celje PL irányítását.

Lőrincz Tamás döntős, jó rajt kajak-kenuban
Jól rajtoltak a magyar versenyzők a tokiói olimpia kajak-kenu versenyén, a hétfő délelőtti előfutamokban érdekelt hét egység közül hat bejutott a középfutamba, amelyre - akárcsak az adott szám döntőjére - kedden kerül sor. A birkózó Lőrincz Tamás a kötöttfogás 77 kilogrammos súlycsoportjában finalista lett, míg a női kézilabda-válogatott a svédek legyőzésével bejutott a negyeddöntőbe.
Milák ezüstérme, csapataink győzelme – napi összefoglaló
Milák Kristóf érte el a magyarok közül a legjobb eredményt szombaton a tokiói olimpián, a 200 méter pillangón olimpiai bajnok úszó 100 méter pillangón 49.68 másodperces Európa-csúccsal lett ezüstérmes.
Legyőzte a spanyolokat, még továbbjuthat a női kézilabda-válogatott
A magyar női kézilabda-válogatott megőrizte esélyét a negyeddöntőbe jutásra a tokiói olimpián, miután három vereség után a csoportkör negyedik fordulójában 29-25-re legyőzte a világbajnoki ezüstérmes Spanyolországot, szombaton.
Kapuscsere a magyar női kézilabda-válogatottnál
Janurik Kinga helyére Szikora Melinda került be a magyar női kézilabda-válogatott keretébe a tokiói olimpián.
Kikapott az oroszoktól és nehéz helyzetben a női kézilabda-válogatott
A magyar női kézilabda-válogatott 38-31-es vereséget szenvedett a címvédő oroszoktól a tokiói olimpián csütörtökön, ezzel nehéz helyzetbe került a csoportból való továbbjutás szempontjából.