//
Antal, Anett névnap

Bravúrban bízva

Amennyiben a Balaton Bútor FC Veszprém hétfőn (18.30) legyőzi az éllovas Haladást, biztosan harcba szállhat az első osztályú futsalbajnokság bronzéreméért.

Közeleg a hajrá a futsal NB I felsőházi (1-5. helyért zajló) rájátszásában. Bár az már korábban eldőlt, hogy az idei finálét a címvédő Berettyóújfalu és a jelenlegi listavezető Haladás vívhatja, így is maradtak izgalmak az utolsó fordulókra.

A veszprémiek két bónuszponttal kezdték a rájátszását, ahol aztán a Debrecennel hazai pályán ikszeltek, kikaptak a Haladás otthonában és a Berettyóújfalu vendéglátójaként, majd nyerni tudtak Kecskeméten, legutóbb azonban vereséget szenvedtek Debrecenben.

Rangadó a futsal NB I-ben: hétfőn a Haladást fogadj a VeszprémRangadó a futsal NB I-ben: hétfőn a Haladást fogadj a Veszprém

A bakonyiak az öt meccsen megszerzett hat pontjukkal jelenleg a negyedik helyen állnak, egy egységgel lemaradva a hat találkozót maguk mögött tudó hajdúságiakkal szemben. Ahhoz, hogy Tatai Józsefék a rájátszás végén harcba szállhassanak a bronzéremért, a hátralévő három körben maguk mögött kell tartaniuk a Kecskemétet, amely eddigi hat mérkőzésén két pontot gyűjtött.

Harcban vagyunk a harmadik-negyedik helyért, amivel kivívhatjuk a kis döntőben való szereplést. Még közel sem dőlhetünk hátra, az utolsó pillanatig kiélezett csatákra van kilátás. Ki kell jelenteni, hogy a két legjobb csapat jutott a döntőbe az idei kiírásban. A mi teljesítményünk hullámzó, amin az elkövetkezendő mérkőzéseken pozitív irányban szeretnénk változtatni

– húzta alá a vehir.hu érdeklődésére Fehér Zsolt vezetőedző.

Az sem mindegy egyébként, hogy kié lesz a harmadik pozíció, e csapat ugyanis hazai pályán kezdheti a három nyert meccsig tartó bronzpárharcot.

Szeretnénk pályaelőnnyel kezdeni a bronzmérkőzést, de az elsődleges célunk, hogy ott legyünk a kis döntőben. Ott minden mérkőzés egy „nagy döntő”, fontos tehát a hazai pálya előnye, de hogyha nem sikerül kiharcolnunk, akkor sem leszünk elkeseredve

– tette hozzá a szakember.

Fehér Zsolt: Több játékostól is jobb teljesítményre lesz szükségünkFehér Zsolt: Több játékostól is jobb teljesítményre lesz szükségünk

A Balaton Bútor több mint egy hónap elteltével játszik ismét hazai környezetben, hétfői (18.30) ellenfele a Haladás lesz, amely immáron négy ponttal vezeti a tabellát a Berettyóújfalu előtt. A szombathelyiekkel az idény során háromszor találkoztak a mieink. Idegenben mindkétszer kikaptak, az alapszakasz hazai mérkőzésen viszont pontot csentek az egész idény során kitűnően teljesítő vasiaktól

A legfontosabb, hogy ne adjunk újabb többgólos előnyt az ellenfelünknek, mint ahogyan azt tettük az előző két találkozón, mert abból nagyon nehéz felállni egy ilyen erős ellenfél ellen. A helyzeteinknél jobban kell koncentrálnunk, s gólra kell váltani az adandó lehetőségeket, mert az utóbbi időben ezzel is problémáink adódtak. Több játékostól is jobb teljesítményre lesz szükségünk, mert nem várhatjuk el azt, hogy állandóan a Tatai-Pál páros döntse el a találkozókat

– nyomatékosította a tréner, aki reményét fejezte ki, hogy mielőbb szurkolóik előtt léphetnek pályára. Cikkünk megszületésének a pillanatában – szombat délelőtt – azonban még nem dőlt el, hogy a nézők visszatérhetnek-e a találkozóra, a klub jelenleg a Magyar Labdarúgó-szövetség (MLSZ) ezirányú állásfoglalását várja.

Azt viszont megtudtuk, hogy a sérülések és a betegségek a közelmúltban sem kímélték a mieinket. A válogatott hálóőrre, Sásdi Bálintra nagy valószínűséggel nem számíthat a stáb a hétfői rangadón.

Frissítés: lehetnek nézők a hétfői találkozón!