2021. április 16.
//
Csongor névnap

Negyeddöntős a VKKFT a Magyar Kupában

Az élvonalban újonc Veszprémi KKFT a szünetben még négygólos hátrányban volt a házigazda Budai Farkasok ellen, Tombor Csaba együttese azonban végül háromgólos győzelmet aratott szerdán a férfi kézilabda Magyar Kupa negyedik fordulójában.

Egyetlen lépés választotta el az NB I-es Veszprémi KKFT-t a Magyar Kupa negyeddöntőjétől: mégpedig a másodosztályban szereplő házigazda Budai Farkasok elleni szerda esti derbi.

A hetedik percig mindkét oldalon két-két találat született. Ezt követően azonban a vendéglátó sikerrel ellépett (16. perc: 8-5). A veszprémiek próbálkoztak, de a budaörsiek magabiztosan tartották előnyüket (23. perc: 14-10). A szünetig pedig már nem változott a különbség (16-12).

Négygólos hátrányból háromgólos győzelem (archív fénykép)Négygólos hátrányból háromgólos győzelem (archív fénykép)

A pihenőt követően percről-percre javult az újonc bakonyiak játéka (45. perc: 21-19). Az ötvenedikhez érkezve ki is egyenlítettek Éles Benedekék (21-21). Akik a hajrára a legjobb formájukat húzták elő: a vége négygólos veszprémi győzelem lett (végeredmény: 23-26).

A Veszprémi KKFT alakulata így bejutott a Magyar Kupa 2020/2021-ies kiírásának legjobb nyolc együttese közé. Fazekas Gergő és társai a negyeddöntőben azzal a Csurgóval találkoznak majd, amelyet korábban az élvonalban már sikerült két vállra fektetniük.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, 4. forduló:
Budai Farkasok (NB I/B)–Veszprémi KKFT (NB I) 23-26 (16-12)
Budaörs, Városi Sportcsarnok, zárt kapuk mögött.
A Farkasok legeredményesebb góldobói: Menyhárt 5, Boros 4.
Vezetőedző: Koi Endre
A VKKFT legeredményesebb góldobói: Éles 7, Fazekas 6.

Utolsó módosítás: ma 20:01
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 14. 2021. május 4. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Dabas
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 22. 2021. április 25. 18:00 Tatabánya, Földi Imre Sportcsarnok Tatabánya Veszprémi KKFT
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 21. 2021. április 21. 18:00 Veszprém Aréna Veszprémi KKFT Orosháza
kézilabda Férfi kézilabda NB I, 2020/2021 20. ma 18:00 Eger, Kemény Ferenc Sportcsarnok Eger Veszprémi KKFT 23-25
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 bronzmeccs 2021. április 12. 17:30 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Balatonfüredi KSE Veszprémi KKFT 28-27
kézilabda Férfi kézilabda Magyar Kupa, 2020/2021 1/2 2021. április 11. 20:15 Szigetszentmiklós, Városi Sportcsarnok Veszprémi KKFT Mol-Pick Szeged 21-41