Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Újabb felelőtlen kijelentés?

2010. február 14. 7:24 // Forrás: MTI / vehir.hu
Az MSZP elérhető áron, gyors internetet javasol a következő parlamenti ciklus végére mindenkinek. A Fidesz hiteltelennek tartja a tervet. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

Az MSZP Innovációs és Informatikai Tagozata azt javasolja, hogy a következő parlamenti ciklus végére minden magyar állampolgárnak - lakhelytől függetlenül - állampolgári jogon legyen elérhető a mindenkori közigazgatási tartalomszolgáltatáshoz szükséges gyors internetelérés, megfizethető áron. Baja Ferenc a tagozat elnöke szombati sajtótájékoztatóján azt mondta, ez legalább 1 megabit/másodperces internet-hozzáférést jelent, legfeljebb a minimálbér három százalékának megfelelő havidíjért - ez most 2500 forint lenne. A politikus véleménye szerint ezen a területen a kirekesztettség leszakadást jelent.

- Az internet tömegesítése lehet az alapja a későbbiekben annak, hogy az elektronikus közszolgáltatások használatát kötelezővé lehessen tenni - mondta.

Hiteltelen az MSZP javaslata az állampolgári jogon elérhető gyors internetről - mondta Nyitrai Zsolt, a Fidesz Informatikai és Telekommunikációs Munkacsoportjának vezetője az MTI-nek.

- Az MSZP kormányon az elmúlt hét évben semmit nem tett a Magyarországon kialakult digitális szakadék csökkentése érdekében - mondta Nyitrai Zsolt.

Úgy fogalmazott, hiteltelen Baja Ferenc javaslata, hiszen pont az MSZP kormányzása idején merült fel reális tervként az internetadó bevezetése, amely éppen hogy megnehezítette volna a polgárok számára az internethez való hozzájutást. Hozzátette, az internetadót csak a politikai, illetve a civil és szakmai szervezetek nyomására vonta vissza a kormányzat.

Amennyiben a választópolgárok bizalmából a Fidesz alakít kormányt, az infokommunikáció kiemelt ágazat lesz - közölte.

vehir.hu
további cikkek
Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. ma 8:57 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t közélet 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t Unger Anna Rózát jelölte az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) élére. A politológus a döntést követően közösségi oldalán köszönte meg a támogatást, pénteken pedig az Országgyűlés mondhatja ki a végső szót. A tisztség betöltéséhez kétharmados többség szükséges. tegnap 13:55 Januártól 120 ezer forintra emelkedik a legalacsonyabb öregségi nyugdíj közélet Januártól 120 ezer forintra emelkedik a legalacsonyabb öregségi nyugdíj Január 1-jétől 120 ezer forintra emelkedik az öregségi nyugdíj legalacsonyabb összege – közölte Magyar Péter miniszterelnök csütörtökön. tegnap 11:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.