Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A betegellátás eljárási rendje az orvosi ügyeleten

2020. szeptember 4. 11:46

A Koronavírus második hullámának közeledése kapcsán ezúton kívánjuk tájékoztatni, hogyalábbi eljárásrend szerint történik a betegellátás az orvosi ügyeletben, azaz:

-  Ügyeletes Kollégáinknak az orvosi ügyelet épületének ajtaját zárva kell tartania.

-  Az ambuláns ellátásra jelentkező betegek részére tájékoztatótáblát helyeztünk ki, melyen az ápolói telefonszám került feltüntetésre. Kérjük, ezt a számot szíveskedjenek hívni, és ezen keresztül jelezzék panaszukat kollégáink részére.

-  Amennyiben a panaszok alapján rendelői ellátás következik, egy COVID kérdőív kitöltését követően testhőmérséklet mérés történik.

-  A felsorolt panaszok alapján az orvos dönt, hogy sürgős ellátási esetről van-e szó. Amennyiben valóban sürgős szükség miatt jelent meg a beteg az ügyeleten, az ellátás megtörténik. Amennyiben nem sürgős szükség miatt jelentkezett a lakos az ügyeleten, tanácsadást követően otthonába visszairányítják.

-  Kérjük, hogy a váróhelyiségekben kihelyezett kézfertőtlenítő szert érkezéskor, illetve távozáskor is szíveskedjenek használni.

-  Légúti panaszokkal és/vagy lázas beteg elsősorban telefonon keresztül keresse az ügyeletet a személyes megjelenés helyett.Légúti tünetekben szenvedő beteg ne használja a tömegközlekedést, hanem egyénileg autóval legyen kórházba szállítva kórházi ellátás indokoltsága esetén és viseljenek szájmaszkot, illetve szükség esetén mentővel történjen a szállítás.

Tisztelettel kérjük fentiek maradéktalan betartását!

Köszönettel:
Országos Orvosi Ügyelet Nonprofit Kft.

vehir.hu
további cikkek
Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén közérdekű Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén A Református Egyházi Napok Dunántúl rendezvényei miatt jelentős gyalogosforgalomra kell számítani a belvárosban, ezért a résztvevők biztonsága érdekében útlezárás lép életbe a Megyeház tér és a Komakút tér közötti szakaszon. tegnap 17:07 Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban közérdekű Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK). tegnap 16:56 Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé közérdekű Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedően nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára. Az ivóvízellátás biztonságának és a szolgáltatás folyamatosságának fenntartása érdekében a Bakonykarszt takarékosságra és együttműködésre kéri az embereket. tegnap 16:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.