2020. augusztus 9. // Emőd névnap

Az RSM2 futott be elsőként az 52. Kékszalag Nagydíjon

2020. augusztus 4. 4:05
MTI
A veszprémi Vándor Róbert kormányozta RSM2 haladt át elsőként az 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj balatonfüredi célvonalán péntek hajnalban egy rendkívül szélcsendes versenyen - közölték a szervezők a verseny honlapján.

Az RSM2 katamarán pénteken hajnali három óra körül ért célba az utóbbi tíz év leglassabb Kékszalagján. A győztes hajó legénységének további tagjai Kalocsai Zsolt, Lange Péter, Bali István, Margitics Botond és Fekete András voltak.

Az idei Kékszalagra 535 hajó nevezett, akik 27 hajóosztályban versengenek egymással.

Az 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj tókerülő vitorlásverseny mezőnye a rajt után Balatonfüred közelében 2020. július 30-án. MTI/Varga GyörgyAz 52. Kékszalag Raiffeisen Nagydíj tókerülő vitorlásverseny mezőnye a rajt után Balatonfüred közelében 2020. július 30-án. MTI/Varga György

A Kékszalag Európa leghosszabb tókerülő vitorlásversenye, amelyet 1934-ben rendeztek meg először. A 155 kilométeres táv teljesítésére a hajósoknak 48 óra áll rendelkezésükre Balatonfüredről indulva.