Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kizárólag időpontfoglalással történik az ügyintézés a kormányhivatali ügyfélszolgálatokon, az elkészült okmányokat postán kézbesítik, nem közlekednek a mobilizált kormányablakok

2020. március 18. 11:14 // Forrás: Veszprém Megyei Kormányhivatal

A koronavírus terjedésének megakadályozása érdekében 2020. március 18-tól csak előzetes időpontfoglalással érkező ügyfeleket fogadnak a kormányablakok, okmányirodák, és minden egyéb kormányhivatali ügyfélszolgálat, továbbá a Mobilizált Kormányablak Ügyfélszolgálatok ("KAB buszok") ügyfélfogadása határozatlan ideig szünetel az egész országban, így Veszprém megyében is. Ha elfelejtette az elektronikus ügyintézéshez szükséges Ügyfélkapu azonosítóját, az ingyenesen hívható Kormányzati Ügyfélvonal (1818) munkatársai segítenek.

A világméretű koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet keretében a kormány újabb intézkedéseket vezetett be. Az ügyfelek és az ügyintézők védelme érdekében a kormányablakokban és az okmányirodákban nincs lehetőség sorszámot húzni, az ügyintézés kizárólag előzetes időpontfoglalással lehetséges. Időpontot foglalni Ügyfélkapu-azonosítóval a megújult magyarorszag.hu oldalon, illetve ügyfélkapu regisztrációval nem rendelkező ügyfeleinknek a 1818-as éjjel-nappal ingyenesen hívható telefonszámon lehet. A kormányhivatalok és járási hivatalok további ügyfélszolgálatain szintén csak előzetes időpont-egyeztetéssel fogadják az ügyfeleket; az időpont-foglalási lehetőségekről a kormanyhivatal.hu oldalon tájékozódhatnak.

A Mobilizált Kormányablak Ügyfélszolgálatok ("Kormányablak buszok") ügyfélfogadása átmenetileg felfüggesztésre kerül.

Az elkészült okmányok személyes átvételére az ügyfélszolgálatokon nincs lehetőség, a kormányhivatalok és járási (fővárosi kerületi) hivatalok által kiállított hivatalos okmányokat - a korábban tett rendelkezéstől függetlenül - kizárólag postai úton kézbesítik.

A kormányhivatalok, járási hivatalok ügyfélszolgálatain korlátozhatják az egyidejűleg az ügyféltérben tartózkodó ügyfelek számát.

A NAV 2,8 millió adózó személyi jövedelemadó bevallását készítette el, amit az ügyfélapuval rendelkező állampolgárok elektronikusan is véglegesíthetnek. Sokan azonban elfelejtik az ügyfélkapus felhasználónevüket és jelszavukat, amit eddig csak személyesen a kormányablakokban lehetett megismerni. A személyes találkozások számának csökkentése érdekében az elfelejtett Ügyfélkapu azonosító esetén mától nincs szükség személyes ügyintézésre, azt az ingyenesen hívható 1818-as Kormányzati Ügyfélvonalon keresztül is megismerhetik az ügyfelek.

Az intézkedések célja, hogy az ügyfélterekben a lehető legkevesebb személy tartózkodjon egyszerre.

Továbbra is kérjük, hogy az ügyfélszolgálatokat csak halaszthatatlan esetben keressék fel személyesen, ehelyett válasszák az elektronikus ügyintézési felületeket és telefonon kérjenek tájékoztatást! Kérjük az ügyfeleket,  hogy amennyiben a személyes ügyintézés elkerülhetetlen, az ügyféltéren kívül, lehetőség szerint egymástól legalább 1,5-2 méter távolságot tartva várakozzanak!

http://www.kormanyhivatal.hu/hu/hirek/kizarolag-idopontfoglalassal-tortenik-az-ugyintezes-es-nem-kozlekednek-a-mobilizalt-kormanyablakok

Veszprém, 2020. március 18.

Veszprém Megyei Kormányhivatal

vehir.hu
további cikkek
Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén közérdekű Közlekdők, figyelem! Péntek délutántól teljes lezárás a Megyeház tér környékén A Református Egyházi Napok Dunántúl rendezvényei miatt jelentős gyalogosforgalomra kell számítani a belvárosban, ezért a résztvevők biztonsága érdekében útlezárás lép életbe a Megyeház tér és a Komakút tér közötti szakaszon. tegnap 17:07 Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban közérdekű Szombattól harmadfokú hőségriasztás lép érvénybe az egész országban Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli - közölte kedden közös közleményében a katasztrófavédelem és Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK). tegnap 16:56 Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé közérdekű Csak a létfontosságú vízhasználat: a Bakonykarszt kérése a lakosság felé A tartósan fennálló nyári hőség hatására jelentősen megnövekedett vízigény kiemelkedően nagy terhelést jelent az ivóvízellátó rendszer számára. Az ivóvízellátás biztonságának és a szolgáltatás folyamatosságának fenntartása érdekében a Bakonykarszt takarékosságra és együttműködésre kéri az embereket. tegnap 16:49

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.