14°C
14°C

„Kis Telekom”-parádé a pénteki derbin

2020. március 6. 21:11
Magabiztos, stabil játékot produkálva hétgólos, 34-27-es győzelmet jegyeztek Gulyás Péter és Momir Ilics tanítványai a vendég pécsiek felett a férfi kézilabda NBI/B Nyugati csoportjának 15. fordulójában.

Kissé szokatlan időben, de annál nagyobb bizonyítási vággyal léptek a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnok parkettjére pénteken este a Telekom Veszprém U21 kézilabdázói, akik a másodosztály 15. körében pécsi riválisaikat látták vendégül.

A találkozó első húsz minutuma kiegyenlített, fej-fej melleti küzdelmet hozott: 9-9 állt ekkor az eredményjelzőn. Ilics Zoran és Sisa Erhard bombájával, majd Hornyák Bence triplájával azonban sikerrel lépett el a vendég együttestől a házigazda (22. perc: 14-10). Négygólos előnyéből pedig hármat meg is óvott egészen a szünetig a a Veszprém (félidő: 16-13).

Gulyás Péter büszke lehet tanítványaira (archív fotó)Gulyás Péter büszke lehet tanítványaira (archív fotó)

A második félidőben végig magabiztos, stabil játékot produkáltak a bakonyiak, akik egy pillanatra sem veszítettek koncentrációjukból (44. perc: 24-19). Ezt bizonyítja, hogy a végső hajrára már nyolcgólos fórt is tudhatott magáénak a Telekom (56. perc: 33-25). Amelynek játékosai végül hétgólos, parádés győzelmet jegyeztek százfős közönségük örömére (végeredmény: 34-27).

A kapus, Palasics Kristóf és társai szintén nem megszokott időben, legközelebb március 11-én, szerdán 19.30-kor Szigetszentmiklóson lépnek majd pályára újabb bajnoki diadal reményében.