Büszke lehet Gulyás Péter tanítványaira

2019. október 19. 13:25
Hornyák Bence kimagasló teljesítményének is hála tizenhárom gólos diadalt aratott a Telekom Veszprém U21 a Rév TSC felett pénteken este a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának hatodik fordulójában.

Késő estébe nyúló vendégszereplés várt a Telekom Veszprém U21 növendékeire pénteken, akik a férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoportjának hatodik fordulójában a budapesti Rév gárdája ellen készültek szerencsét próbálni.

A tabellára pillantva meg kell jegyezni, hogy Gulyás Péter és Momir Ilics tanítványai abszolút jó esélyekkel szállhattak harcba a fővárosban, hiszen míg a Telekom U21 egálja mellett már két diadalmat is jegyzett, addig a Rév csak egyetlen győzelemmel jeleskedett.

A találkozó első tíz percében nyílt sisakos, fej-fej melletti küzdelem folyt a játéktéren (6-6). Palasics parádés hárításai és Hornyák gólváltásai után azonban sikerült néggyel is ellépnie a vendég Veszprém együttesének (20. perc: 8-12) Ilics Zoran révén pedig még a szünet előtt növelte egyel a különbséget a Telekom (félidő: 12-17).

Büszkék lehetnek az edzők a Telekom-növendékekre (archív fotó)Büszkék lehetnek az edzők a Telekom-növendékekre (archív fotó)

A 38. minutumot tapostuk, amikor Hornyák Bence triplázott, ezzel egyben tízgólos fórt kialakítva a bakonyi gárdának (13-23). Igazi profik módjára kézilabdáztak a veszprémi fiatalok, akik a mérkőzés derekánál járva is magabiztosan tartották tetemes előnyüket (46. perc: 16-28). A hajrában pedig így már kétség sem férhetett ahhoz, hogy a Telekom Veszprém U21 ünnepelhet győzelmet (végeredmény: 22-35).

Hornyák Bencéék leghamarabb november 9-én, szombaton 11.00 órakor adhatnak ismét számot tudásukról, amikor is a bajnokság hetedik fordulójában a szintén fővárosi PLER együttese látogat majd a „kis Telekom” otthonába, a Tüzér utcai DEVM Sportcsarnokba.

Férfi kézilabda NB I/B Nyugati csoport, 6. forduló:
Rév TSC-Telekom Veszprém U21 22-35 (12-17)
Budapest, Elektromos Csarnok, 150 néző. Vezette: Asztalos, Szalay.
A Rév legeredményesebb játékosai: Gaál 6, Terenyi 4. Edző: Hutvágner István.
A Telekom U21 góldobói: Hornyák 11 (2), Ilics Z. 7 (2), Bodor 7, Melnyicsuk 4 (1), Szrnka 3, Dobi 2, Bakos 1. Edzőik: Gulyás Péter, Ilics Momir.
Hétméteresek: 2/1, ill. 5/5.
Kiállítások: 2, ill. 4 perc.