Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2023. december 7. Ambrus
Veszprém
1°C
2023. december 7. Ambrus
Veszprém
1°C

A minőség a különbség

2019. szeptember 3. 11:23
Az elmúlt idényben mutatott jeles szereplés után, a 2019/20-as kiírásban is célkitűzésként szerepel a dobogó elérése városunk NB II-es női röplabdacsapatának életében. Szokolikné Kalmár Judit viszont már csak edzőként segíti tanítványait a cél megvalósításában.

– Hihetetlenül büszke vagyok rájuk, hiszen gyorsan kellett fejlődniük, ők azonban nagyon akartak! – fogalmazott egy korábbi interjú alkalmával az NB II 2018/19-es idényében ezüstérmet szerző VESC női röplabdacsapatának játékos-edzője, Szokolikné Kalmár Judit.

Aki a tavalyi idény végeztével befejezte játékos-pályafutását. Portálunk keddi megkeresésekor elmondta, elengedhetetlen volt számára, hogy fiatal játékosaira elegendő időt fordíthasson a 2019/20-as bajnoki kiírásban, ezért is döntött úgy, hogy már csak az edzősködésre koncentrál.

Szokolikné Kalmár Judit vezetésével gőzerővel készül a rajtra a VESC (archív fotó)Szokolikné Kalmár Judit vezetésével gőzerővel készül a rajtra a VESC (archív fotó)

– Lelkileg is megnyugtató érzés, hogy teljes egészében végig tudom kísérni azt, hogy a tanítványaim hogy dolgoznak. Gondolok itt arra, hogy bizonyos elemeket többször is be tudok mutatni, az erőnléti feladatokban pedig javítani tudok akár a testtartásukon is – árulta el Szokolikné, majd hozzátte, reméli, hogy ezáltal a sérülések számát is minimalizálni tudják az idény során.

Ugyanis a VESC már több mint két hete megkezdte felkészülését. – Az első héten a Schönherz pályát vettük célba a lányokkal, futottunk, lépcsőztünk, fokozatosan terheltük a szervezetet. Természetesen nem egyszerű egyből visszalendülni a mindennapos munkába, de nem panaszkodhatok, hiszen a lányok vevők voltak mindenre.

Azt is megtudhattuk a vezetőedzőnőtől, hogy a felkészülés az Egyetemi Sportcsarnokban folytatódott, s tart jelenleg is. – Az állóképesség-fejlesztést az egyetemi csarnokban folytattuk, hála Istennek abszolút jól haladunk a munkával. Fokozatosan építjük be a labdás elemeket is, de véletlenül sem kapkodunk, ugyanis a bajnokság kezdetéig – október elejéig – még rengeteg időnk van. Ettől függetlenül természetesen minden pillanatot kihasználunk!

Szokolikné az ide csapatról is mesélt a vehirsport.hu-nak. – Bátran mondhatom azt, hogy kialakult a végső csapatunk. Minőségi, jó játékosok érkeztek egyesületünkbe, ami elengedhetetlen is volt ahhoz, hogy csak az edzősködésre koncentrálhassak.

Ami pedig a keretet illeti: egy távozó játékos mellett három érkezővel számolhat az edző. – Nagy Beatrix búcsúzott tőlünk, a Lovassy alakulatában folytatja pályafutását. Visszatért viszont szülési szabadságáról a rutinos Molnár-Pintér Eszter, aki feladóként, s ütőként is egyaránt bevethető lesz. Dordzsceren Dádzsó személyében az NB I-es Balatonfüredtől is szintén visszatérő játékossal számolhatunk. Az ajkai születésű Májusi Dórával is erősödtünk, aki Pécsett végzett gyermekorvosként, de itt fog dolgozni a helyi kórházban, így nem ütközhetett problémába, hogy csatlakozzon hozzánk.

– Nem akarok túl nagy terhet helyezni a fiatalok vállára, de természetesen az idei kiírásban is kitűzött célként szerepel csapatunk életében a dobogó elérése. Abszolút hiszek, s bízom a tanítványaimban, innentől pedig már csak arra lesz szükség, hogy elhiggyék: képesek is rá! – zárta a beszélgetést a vezetőedző, Szokolikné Kalmár Judit.

Az NB II-es női röplabda-bajnokság lebonyolítása a szövetség eddigi információi szerint nem fog változni, tehát az alapszakaszt követően rájátszásban fog eldőlni az együttesek helyezéseinek sorsa. A sorsolás pedig ezen a héten véglegesen is elkészül, s ha minden igaz, a veszprémi röpis lányok október elején vágnak neki a szezon küzdelmeinek.

Simon Dani
Kovács Bálint
Események
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
Gödöllői RC
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. október 7. 17:00
Helyszín
Gödöllő, MATE Sportcsarnok
Eredmény
1-3
részletek
Sorozat
Női röplabda Magyar Kupa 2023/24
Hazai
BDSE-Emericus SE
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. október 12. 17:45
Helyszín
Budaörs, Illyés-Aramis Sportcsarnok
Eredmény
0-3
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
Békéscsabai RSC
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. október 14. 14:30
Helyszín
Békéscsabai Városi Sportcsarnok
Eredmény
0-3
részletek
Sorozat
Női röplabda Magyar Kupa 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
BDSE-Emericus
Időpont
2023. október 19. 18:30
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Szakgimnázium
Eredmény
3-0
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
SZRSE
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. október 28. 18:00
Helyszín
Szeged, József Attila Ált. Isk.
Eredmény
1-3
részletek
Sorozat
Női röplabda Magyar Kupa nyolcaddöntő 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
Fatum Nyíregyháza
Időpont
2023. október 31. 18:45
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Technikum
Eredmény
0-3
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
UTE U21
Időpont
2023. november 12. 16:00
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Szakgimnázium
Eredmény
3-0
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
Kispest SE
Időpont
2023. november 18. 16:00
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Szakgimnázium
Eredmény
3-0
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
BDSE-Emercius
Időpont
2023. november 26. 16:00
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Szakgimnázium
Eredmény
1-3
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
BVSC-Zugló
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. december 2. 18:00
Helyszín
Budapest, BVSC-Zugló Röplabdacsarnok
Eredmény
3-0
részletek
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
Vasas SC
Vendég
VEHIR-VESC
Időpont
2023. december 9. 18:00
Helyszín
Budapest, Vasas Folyondár Új Csarnok
Eredmény
Sorozat
Női röplabda NB I 2023/24
Hazai
VEHIR-VESC
Vendég
MTK Budapest
Időpont
2023. december 16. 16:00
Helyszín
Veszprém, Táncsics Mihály Szakgimnázium
Eredmény

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.