Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Közmeghallgatás a városházán

2009. november 28. 10:43
Élénk párbeszéd zajlott az önkormányzati képviselők és a fórumon résztvevő veszprémi polgárok között. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A csütörtök esti fórumon bevezetésként Veszprém környezeti állapotáról esett szó. Némedi Lajos képviselő szerint Veszprémben összességében jó lakni, jó állapotban van a környezet. Bense László Erik képviselő megnyugtató tényként közölte a megjelentekkel, hogy a város légtisztasága folyamatosan kiváló minősítésű.
Elhangzott,  a továbbiakban is közös felelősségünk a természet és környezetünk megóvása, hiszen mi is örököltük, így nekünk is kiváló állapotban kell továbbadnunk.

Kevés parkoló

A polgárok többségének továbbra is egyik legfőbb problémája a parkolóhelyek hiánya. Debreczenyi János polgármester közölte, az önkormányzat folyamatosan törekszik a parkolóhelyek számának bővítésére, illetve a parkolás minél ésszerűbb kialakítására az egyes városrészekben.

Malom és nyomda

Egy Hársfa utcai lakos a veszprémi nyomda és az utcában lévő malom sokak szerint zajos és időnként bűzös működésének problémáját vetette fel. A városvezetés ígéretet tett arra, hogy a kérdésre megoldást talál. A legjobb megoldás persze az ipartelepre való kiköltöztetés volna mindkét üzem esetében, ez viszont több évet vesz igénybe, az anyagi források előteremtése mellett ugyanis a tulajdonosokkal is egyezetni kell.
Ettől függetlenül az eddigi, hivatalos mérési eredmények nem mindig igazolják a felvetett panaszokat, és a hivatalos információk szerint az üzemek tulajdonosai is mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a környéken lakókat ne zavarják.


Közvilágítás, térfigyelők, forgalom

Panasz érkezett a közvilágítás hiányosságaival kapcsolatban; ez azonban elsősorban az energiaszolgáltató cég felelőssége.

Felmerült az igény térfigyelő kamerák elhelyezésére, ez viszont a rendőrség számára jelentene plusz anyagi és logisztikai terhet, ám sikeres pályázatok segítségével talán megvalósulhat a jövőben.

Kifogás érkezett a sűrűsödő járműforgalomra a Balaton Plaza körül. Egyesek szerint több zöldterületre lenne szükség a környéken, parkra, sportpályákra. A polgármester rámutatott arra, hogy Veszprém a zöldterületek és sportolási lehetőségek tekintetében igen jó helyzetben van, és elmondta, az elhanyagolt volt vidámpark területe is teljesen megújul a közeljövőben.

A közmeghallgatáson elismerést is kapott a városvezetés, Veszprém karácsonyi díszkivilágítását dicsérte meg egy lakos.

Galéria
Közmeghallgatás a városházán
Godzsa Zoltán
további cikkek
Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre közélet Pótfelvételi: több mint 400 új hallgató jutott be a Pannon Egyetemre Újabb sikeres felvételi időszakot zárt a Pannon Egyetem: a csütörtökön kihirdetett pótfelvételi ponthatárok alapján 407 jelentkező nyert felvételt az intézmény képzéseire, így ők szeptembertől már pannonos hallgatóként kezdhetik meg tanulmányaikat. ma 1:18 Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? közélet Kinek a szemetét fizetik a veszprémiek? Egy egyszerűnek tűnő jogszabályi mondat, amely a gyakorlatban véget nem érő adminisztratív útvesztőbe sodorja a városokat. Veszprémben a Cholnokyváros kukái mellett nemrég újra felhalmozott lomok esete tökéletesen mutatja meg, hogyan pattog a felelősség a társasházak, az önkormányzat és a szolgáltatók között. Kovács Zoltán városüzemeltetési irodavezetővel jártunk utána, kinek a zsebére megy az illegális szeméthegyek eltakarítása, és hogyan lehetne elkerülni a kialakult patthelyzetet egy amúgy ingyenesen elérhető szolgáltatással. tegnap 8:57 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t közélet 'Nem vagyok kedves, azt hiszem, ez most előny' – Unger Anna vezetheti az NVVH-t Unger Anna Rózát jelölte az Országgyűlés Igazságügyi és Alkotmányügyi Bizottsága e a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Vagyonvédelmi Hivatal (NVVH) élére. A politológus a döntést követően közösségi oldalán köszönte meg a támogatást, pénteken pedig az Országgyűlés mondhatja ki a végső szót. A tisztség betöltéséhez kétharmados többség szükséges. 2026. augusztus 27. 13:55

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.