Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Az ellenzék felrúgta a konszenzust?

2009. október 25. 14:33 // Forrás: MTI / vehir.hu
Az MSZP szerint a járványügyi felkészítés ügyét, a védőoltás kérdését nem kellene a politika mocsarába rángatni.

Kökény Mihály, az Országgyűlés Egészségügyi bizottságának szocialista elnöke Pesti Imrének, a Fidesz szakpolitikusának sajtótájékoztatójára reagált. Kökény szerint sajnálatos, hogy nyilatkozatával Pesti Imre felrúgta azt a politikai konszenzust, ami a járványügyi biztonság kérdésében hetek, hónapok óta létezik a pártok között az Országgyűlés Egészségügyi bizottságában. Mint mondta, a bizottságban a lakosság biztonságérzetét javító, oltóanyagpárti álláspont alakult ki. Ebben a témában a közelmúltban egy egyhangúlag elfogadott állásfoglalást is kiadtak.

Felhívta a figyelmet arra: az oltóanyagot gyártó Omninvest Kft. 15 éve állít elő szezonális influenza elleni oltóanyagot - eddig több mint húszmilliót - és eddig semmilyen probléma nem adódott az oltásokkal kapcsolatban. A szezonális influenza elleni oltóanyagok pedig ugyanazzal a technológiával készülnek, mint a H1N1 vírus elleni oltóanyag.

Pesti Imre kifogásolta, hogy a kormányzat államtitokként kezelte a vírusellenes szerek mennyiségét és bizonytalan az oltóanyagot gyártó cég tulajdonosi háttere is. Kökény erre reagálva hangsúlyozta: elégséges mennyiségű és minőségű oltóanyag áll rendelkezésre, ebből többszázezer oltást már be is adtak. Semmi köze ehhez a tulajdonosi háttérnek, az az érdekes, milyen minőségű az oltóanyag és milyen védettséget képes elérni - szögezte le. Mint mondta, az antivirális készletek pedig azért titkosak, mert 1995 óta a törvény úgy rendelkezik, hogy az egészségügyi tartalékkészletek az államtitkok körébe tartoznak, ennek megváltoztatását pedig a Fidesz soha nem kezdeményezte.

vehir.hu
további cikkek
új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. tegnap 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. tegnap 16:31 Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából közélet Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából Immáron ötödik éve részesülnek tápadományban az állatvédő szervezetek, ami nagy segítséget jelent számukra a hideg, téli időszakban. A tápadományok kiszállítása pénteken megkezdődött – közölte az állatvédelemért felelős kormánybiztos stábja. tegnap 14:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.