Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 30. Katalin, Kitti
Veszprém
6°C
2026. április 30. Katalin, Kitti
Veszprém
6°C

Békés megemlékezések

2009. október 24. 8:44 // Forrás: MTI / vehir.hu
Budapesten idén kevesebb kordonra és rendőrre volt szükség. A hivatalos és lakossági programok is rendben, békésen zajlottak.

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 53., illetve a harmadik Magyar Köztársaság kikiáltásának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségek békésen zajlottak a fővárosban is, ugyanakkor a rendőrség több szabálysértési eljárást is indított, mert voltak, akik a jogerősen feloszlatott Magyar Gárda formaruhájában jelentek meg egy-egy rendezvényen.

A rendőrség honlapján közzétettek szerint két embert még a reggeli órákban, az állami rendezvényeket megelőzően miatt állítottak elő. Egy embert azért, mert szamurájkard volt nála, a másikat pedig azért, mert petárdákat találtak nála.

- A hivatalos megemlékezésekhez hasonlóan a forradalom 53. és a harmadik Magyar Köztársaság kikiáltásának 20. évfordulója alkalmából rendezett lakossági programok is békésen, rendben, a biztonsági terveknek megfelelően lezajlottak - közölte a rendőrség.

Budapesten az október 23-ai ünnepi megemlékezések éjfélkor a Blaha Lujza téren, a Corvin közben, a Moszkva téren és a Nyugati téren lévő épületek házfalaira vetített óriás fotókkal zárultak.

vehir.hu
további cikkek
A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos közélet A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos Hazánkban eddig példátlan, és európai szinten is ritkaságszámba menő életmentő beavatkozást hajtott végre Dr. Dubóczki Zsolt. Az Országos Onkológiai Intézet sebész főorvosa a Magyar Légimentők kötelékében teljesített szolgálata során, a nyílt utcán végzett el egy azonnali szívműtétet egy életveszélyesen megsérült fiatal férfin. tegnap 13:17 Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz közélet Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz Megnevezte a Fidesz-frakció hét szóvivőjét Gulyás Gergely, a képviselőcsoport vezetője szerdán. tegnap 13:07 Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? közélet Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? Az áprilisban lezajlott országgyűlési választások margóján, de feltűnt egy nagy nemzeti ereklye is. Persze nem arról van szó, hogy az új miniszterelnök meg akarná koronáztatni magát, sőt, még csak nem is a Tisza Párttól származik az ötlet, hogy az új képviselők esküdjenek fel a Szent Koronára. Hogy ez végül megtörténik-e, még nem biztos, ugyanakkor aktuálissá tette, hogy cikkünkben bemutassunk több érdekességet és megcáfoljunk néhány tévhitet Magyarország minden politikusán és politikai pártján felülemelkedő Szent Korona kapcsán. tegnap 13:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.