Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 7. Tamás
Veszprém
10°C
2026. március 7. Tamás
Veszprém
10°C

Játékok ajándékba

2009. október 20. 18:35
Némedi Lajos és Szolnoki Pál képviselők jóvoltából játékokkal és egy akadálymentesített feljáróval gazdagodott a Bárczi iskola.

- Az iskola szerény gazdasági körülményeire való tekintettel döntöttünk úgy, hogy képviselői keretünkból százezer forint értékben játékokat vásárolunk és finanszírozzuk a 180 ezer forintos akadálymentes feljáró kialakítását - mondta el Szolnoki Pál, az Egészségügyi és Szociális Bizottság tagja és Némedi Lajos, az Oktatási és Ifjúsági Bizottság elnöke kedden az átadáson.

Veszprémben 50 évvel ezelőtt kezdte meg működését a fogyatékos gyerekek oktatását ellátó Bárczi Gusztáv Általános Iskola és Speciális Szakiskola. Jelenleg 12 évfolyamon, 180 enyhe fokban értelmileg sérült gyermek, köztük négy mozgáskorlátozott tanul az intézményben, ahova a diákok a tanulási képességet vizsgáló szakértői és rehabilitációs bizottság vizsgálata alapján kerülnek.


Galéria
Játékok ajándékba
Szausev Xénia

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.