Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Klímakampány a Vetésiben

2009. október 14. 18:26 // Forrás: Csalán / vehir.hu
A Csalán egyesület játékos formában mutatta be a gimnazistáknak a zöldek által szorgalmazott klímatörvény részleteit.

Szerdán veszprémi állomásához, az esős időjárásra való tekintettel a Vetési Albert Gimnázium aulájába érkezett a veszprémi Csalán egyesület és a Magyar Természetvédők Szövetsége által szervezett éghajlatvédelmi kampány, amely 2010-re szorgalmazza egy hatékony és radikális klímatörvény kidolgozását.

A szervezők játékos formában, egy nap-jelmezes figura, Napelemér vezetésével mutatták be a fiataloknak a tervezett törvény fő elemét, az erőforrás-kvótarendszert. A játék segítségével a résztvevők azt is lemérhették, jelenleg mennyire élnek környezettudatosan.

- Örömmel látjuk, hogy már a fiatalokat is érdekli, hogy milyen megoldásokban gondolkodunk az éghajlatváltozás és a gazdasági válság összefüggő problémájára. A játékokkal arra mutatunk rá, hogy hosszú távon csak a fosszilis energiafogyasztás mérséklésével és zöld gazdaság élénkítésével lehet megoldást találni – mondta el dr. Szalay Tímea, a Csalán egyesület programkoordinátora.

A természetvédők javaslata, hogy az Országgyűlés 2010-re fogadjon el egy klímatörvényt, amely kikényszeríti és ösztönzi a takarékossági és megújuló energia beruházásokat és ezáltal megoldást kínál az éghajlat védelmére és a gazdasági válságban súlyosbodó energiaproblémák megoldására. A Szövetség szerint a változáshoz elengedhetetlen a megfelelő gazdasági-jogi keretrendszer.

A törvény többek között ütemezné a fosszilis energiahordozók felhasználásának csökkentését 2050-ig 80%-kal, szorgalmazná a lakosság környezeti tudatosságának javítását, a megújuló technológiák fejlesztését és elérhetőbbé tételét, a zöld beruházásokat támogató intézményrendszer kialakítását.

A klímatörvény egy kvótarendszeren keresztül valósítaná meg a jelenlegi túlfogyasztás fokozatos mérséklését. Megtakarításaink által csökkenthető egyéni fogyasztásunk és hozzá járulhatunk a Föld üvegházhatású gázkibocsátásának mérsékléséhez is.

További információk a klimatorveny.hu oldalon.

vehir.hu
további cikkek
új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem közélet új, multifunkcionális légtisztító technológiát fejlesztett a Pannon Egyetem Új, multifunkcionális beltéri levegőtisztító rendszert fejlesztett a Pannon Egyetem nemzetközi együttműködésben. A projekt célja egy olyan innovatív, beltéri használatra szánt levegőtisztító berendezés kifejlesztése volt, amely egyszerre képes a levegőben található káros vegyi anyagok lebontására, a szálló por kiszűrésére és a kórokozók elpusztítására, mindezt energiatakarékos, látható fényen működő technológia segítségével. tegnap 16:50 Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap közélet Putyin: Oroszország kész leállítani a a harci cselekményeket, ha biztonsági garanciákat kap Oroszország kész haladéktalanul leállítani az ukrajnai harci cselekményeket, ha teljesülnek a biztonsági garanciákra vonatkozó feltételei - jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök pénteki moszkvai sajtótájékoztatóján. tegnap 16:31 Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából közélet Idén dupla mennyiségű tápadományt kapnak az állatmenhelyek a kormány jóvoltából Immáron ötödik éve részesülnek tápadományban az állatvédő szervezetek, ami nagy segítséget jelent számukra a hideg, téli időszakban. A tápadományok kiszállítása pénteken megkezdődött – közölte az állatvédelemért felelős kormánybiztos stábja. tegnap 14:00

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.