Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. június 17. Laura
Veszprém
27°C
2026. június 17. Laura
Veszprém
27°C

Kiemelkedő sikerek tájfutásban

2016. szeptember 10. 13:28
Szeptember első hétvégéjén a rövidtávú versenyszámokkal indult az őszi szezon a megyei tájékozódási futó bajnokságsorozatban, ahol remekül szerepeltek a Veszprémi Honvéd SE sportolói.

Zánkán, az ifjúsági centrum területén, valamint a strandon és a Balaton-part mentén került sor Vas, Veszprém és Zala megye rövidtávú-, sprint váltó- és pontbegyűjtő csapatbajnokságára.

– A parkvárosias jellegű nyaralóövezet a kevés szintkülönbségnek és a könnyen azonosítható objektumoknak köszönhetően ideális helyszínt jelentett a kezdő versenyzők számára is. Sokaknak ugyanis ilyenkor, a viszonylag könnyebb falatnak számító, rövidtávú megyei bajnokságon való részvétellel indul a tájfutó sportkarrierjük. A tapasztaltabb sportolóknak pedig elsősorban a futásra kellett helyezniük a hangsúlyt, a technikailag nem túl bonyolult pályák miatt ezúttal inkább az erőnléti viszonyok döntötték el a helyezések sorrendjét – mondta el a Veszprémi Honvéd Sportegyesület (VHSE) tájfutó szakosztályának sajtóreferense, Mérő Edit.

Fotó: Bálint MónikaFotó: Bálint Mónika

A kedvező, nyárias időjárás és a Balaton közelsége tovább fokozta a jó hangulatú sporteseményen való részvétel élményét a mintegy 250 résztvevő és a kísérők, családtagok számára, hiszen a délelőtti és délutáni futamok között – felfrissülésként – bárki megmártózhatott, vagy úszhatott egyet a még mindig kellemes hőmérsékletű tóban.

A VHSE tagjai kiemelkedően sikeres hétvégét zártak: egyéniben összesen 17, míg csapatban további 10 érmet szereztek a két nap során.


A VHSE eredményei

Rövidtávú versenyszám:
F14B: 1. Bálint Benedek, 2. Angyal Dániel
F12C: 2. Bálint Ádám, 3. Vincze Barnabás
N14B: 1. Lantai Anna Boróka, 2. Papp Viktória
N16B: 1. Mérő Dominika
N12C: 1. Lantai Lili, 2. Tokai-Kiss Zsófia
F40: 2. Gaschler Gábor, 3. Bálint Bence
F50: 1. Németh Zsolt
N50: 1. Böröczkyné Makai Anna, 2. Kaszásné Boa Ágnes,
F10D: 1. Bálint Gergő, 3. Kovács Jeromos
N10D: 1. Gaschler Emma

Sprint váltó versenyszám:
V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 2. Papp Viktória, Bálint Ádám és Kovács Márk
V18 kategória: 1. Mérő Dominika, Bácskai Péter és Tokai-Kiss Bálint
V21 kategória: 2. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter, Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)
V40 kategória: 1. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor; 3. Marton Balázs, Németh Zsoltné és Barát János

Pontbegyűjtő csapatbajnokság:

V14 kategória: 1. Bálint Benedek, Angyal Dániel és Lantai Anna Boróka; 3. Lantai Lili, Vincze Barnabás és Miskey Bendegúz
V21 kategória: 3. Gaschler-Gyeviki Nóra, Molnár Péter és Bikki Sándor (Veszprémi vegyes csapat)
V40 kategória: 2. Bálint Bence, Széplaki Erika és Gaschler Gábor

vehirsport.hu
további cikkek
Eredményes veszprémi rendezés és versenyzés a tájfutó országos bajnokságon tájfutás Eredményes veszprémi rendezés és versenyzés a tájfutó országos bajnokságon Nemcsak rendezőként, hanem versenyzőként is helytálltak a Veszprémi Honvéd SE tájfutói a június elején megrendezett középtávú országos bajnokságon és váltóbajnokságon. A sáskai viadalon a veszprémiek hét egyéni és három váltóérmet szereztek, miközben a klub sikeresen bonyolította le a 2027-es világbajnokság egyik fontos előfutárának számító eseményt. tegnap 8:30 Veszprémi tájfutó sikerek az országos diákolimpián – ismét első helyen a Lovassy tájfutás Veszprémi tájfutó sikerek az országos diákolimpián – ismét első helyen a Lovassy Sorozatban hatodszor végzett az élen a Lovassy László Gimnázium az országos tájfutó diákolimpia iskolai pontversenyében. A szombathelyi döntőben a veszprémi diákok több egyéni és csapatdobogós helyezéssel járultak hozzá az újabb összetett sikerhez. 2026. június 9. 11:59 Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája közélet Hétpecsétes titok a jövő évi veszprémi tájfutó világbajnokság versenypályája Veszprém és térsége 2027 augusztusában a nemzetközi tájfutó sportélet fókuszába kerül – jövő augusztusában rendezik a tájékozódásifutó-világbajnokságot a térségben, aminek hivatalosan is megalakult a szervezőbizottsága. Bár az előkészületek már elindultak, a legfontosabb részletet, a pontos versenypályák helyszíneit szigorúan őrzik, hogy mindenki valóban egyenlő esélyekkel indulhasson. 2026. június 5. 10:54

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.