2024. május 18. Erik
21°C
21°C

Újabb füredi siker a kézilabda bajnokságban / Balatonfüredi KC - Tatai HAC 34:28 (18:15)

2008. május 4. 19:54
A Budapest Bank Férfi Kézilabda Liga 27. fordulójában a hazai pályán játszó Balatonfüredi KC magabiztos, hatgólos győzelmet aratott a Tatai HAC gárdája ellen.

Füredi rohamokkal indult a mérkőzés, Kotormán és a remekül játszó hazai balszélső Kolep három találatával már 4:1 re vezetettek a 6. percben. A tataiak azonban hamar magukra találtak és sikerült lépést tartaniuk ellenfelükkel, a 13. percben Kiss egymás utáni góljaival előbb egyenlítettek (7:7), majd a 17. percben a vezetést is átvették (8:9). A vendég gárda azonban nem sokáig örülhetett, ugyanis a BKC magasabb fokozatba kapcsolt, s öt perccel később Vilovski góljaival 11:9-re módosította az állást. A játékrész hajrájában hazai oldalon Mohácsi és Pál is „beköszönt”, kialakítva a 18:15-ös félidei eredményt.

A hazai kapuban Szabó Imre váltotta Szathmárit. Gyors gólváltásokat kezdődött a játékrész, majd Mohácsi és Tombor lövéseinek, illetve Szabó védéseinek köszönhetően 23:18-ra elhúzott a Balatonfüred. A 39. perctől egy 5-0-s rohammal pedig gyakorlatilag el is döntötte a találkozó sorsát, a 44. percben 30:20 állt az eredményjelzőn. Szabó kapus nem tudta folytatni a játékot, helyén Kovács Sándor is lehetőséget kapott. Hullámzott a játék, a vendégek nem adták fel a küzdelmet, Velky Mihály csapatának játékába pedig becsúszott néhány könnyelmű hiba, s nyolc perccel a vége előtt ismét ötre zárkóztak (30:25). A Balaton-partiak győzelme azonban már nem forgott veszélyben, Szathmári visszatért a kapuba, a végig nagyszerűen játszó Kolep és Mohácsi találatait követően pedig Kányai állította be a végeredményt (34:28).

A BKC megérdemelten nyert a sportszerűen küzdő Tata ellen. Hazai oldalon Tombor, a vendégekénél pedig Kiss lett a legeredményesebb gólszerző egyaránt 9 találattal.

A bajnokság utolsó fordulójában május 18-án, az alsóházi rangadóján a Gyöngyösi FKK látogat Füredre.

Balatonfüredi KC - Tatai HAC 34:28 (18:15)
Balatonfüred, 400 néző. Vezette: Kisfalvi, Béli

BKC: Szathmári – Tombor 9 (1), Lelkes, Vilovski 3, Kányai 1, Salamon 1 (1), Kolep 7. Cs: Szabó I., Kovács S. (kapusok), Bakos, Bene, Mohácsi 7 (1), Kotormán 3 (1), Pál 3.
Vezetőedző: Velky Mihály

Tata: Czérna – Kuzma 5, Bodnár 2, Imre 2, Kiss Á. 9 (6), Bognár, Lengyel 2. Cs: Gazda-Pusztai (kapus), Krancz 2, Szalczinger 4, Kőhalmi 1, Zeck M., Kun 1, Nagy Z.
Vezetőedző: Basky Péter

Az eredmény alakulása. 7. p.: 4:1. 14. p.: 7:7. 23. p.: 13:11. 28. p.: 17:14. 37. p.: 24:18. 45. p.: 30:20. 52. p.: 30:25. 57. p.: 33:26
Kiállítások: 6, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 8/6