Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 22. Beáta
Veszprém
7°C
2026. március 22. Beáta
Veszprém
7°C

Történelmi léptékű felújításon esett át a Padányi

2018. november 19. 16:59
Elkészült a Padányi Katolikus Iskola felújítása, az iskola megszépülését hétfőn ünnepelték meg.

A hétfő délutáni iskolai ünnepélyen Szabó László Miklós igazgató kijelentette: a felújítással régi álmuk valósult meg, emberemlékezet óta nem történt ilyen léptékű beruházás az intézményben, ahol a három legrégebbi épület homlokzatát újították fel, nyílászárókat cseréltek és több tanterem is alapos renováláson esett át. Néhány ponton a folyosókat is szélesítették: az eredetileg különböző funkciójú épületeket összekötő átjárókat nem a mai diáklétszámra szabva tervezték meg annak idején.

Az igazgató jelezte, már a jövőre vonatkozóan is kész terveik vannak: zajlanak az udvar rendezésének és a tető beépítésének előkészületei. A direktor megköszönte a tanárok és diákok türelmét, akik porban és zajban teljesítették az előző félévet. A megterhelő körülmények ellenére azonban az eredmények nem romlottak, sőt, az iskola történetének legjobb tanulmányi átlagát (4,16) produkálták.

Szabó László MiklósSzabó László Miklós

Az elkészült beruházást Márfi Gyula érsek áldotta meg. Az egyházmegye vezetője kifejtette: személyesen a miniszterelnöknek írt levelében kért segítséget az egyházi épületek – különösen az iskolák – rendbetételére, mert, mint fogalmazott, hetvenöt évesen már arra is gondolnia kell, hogy leendő utódjának se fizikai, se szellemi értelemben ne egy romokban heverő közösséget adjon át.

Az ünnepségen adták át a Szent Gellért-díjat, amit Kálmán Róbert vehetett át, aki 11 éve dolgozik karbantartóként az iskoláért, és a felújítás ideje alatt önkéntes munkájával is sokat tett az intézményért.

Márfi GyulaMárfi Gyula

Schöngrundtner Tamás
Domján Attila
további cikkek
A tartós gyógykezelés alatt álló gyermekek iskolai visszatérését segíti a Veszprémi Tankerületi Központ szakmai napja A Veszprémi Tankerületi Központ „Beteg gyermek az osztályban” címmel szervezett szakmai napot pedagógusok számára. A program az „Esélyt a gyermekeknek!” című, RRF-1.2.4-25-2025-00008 azonosítószámú projekt keretében valósult meg. A projekt a Széchenyi Terv Plusz, valamint Magyarország Helyreállítási és Ellenállóképességi Terve program keretében, az Európai Unió támogatásával valósult meg. 2026. március 19. 11:06 Új együttműködések a Pannon Egyetemen Pannon Egyetem Új együttműködések a Pannon Egyetemen Két új partnerségi megállapodás aláírása, egy új egyetemi magazin bemutatása és több jövőbe mutató kezdeményezés is szerepelt a Pannon Egyetem márciusi sajtótájékoztatójának napirendjén. Az intézmény vezetői hangsúlyozták: az egyetem célja nem csupán a hallgatók magas színvonalú képzése, hanem a régió fejlődésének támogatása, a tehetségek korai gondozása, valamint a tudomány és a gyakorlati tapasztalatok összekapcsolása. 2026. március 10. 21:42 Harmadszor vehettek hangszert a kézbe a veszprémi gyerekek közélet Harmadszor vehettek hangszert a kézbe a veszprémi gyerekek Harmadik alkalommal érkezett Veszprémbe a Hangszert a kézbe! roadshow, melynek célja, hogy a gyerekek közvetlen tapasztalatokat szerezzenek a hangszerekkel. 2026. március 4. 17:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.