Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 8. Mihály
Veszprém
22°C
2026. május 8. Mihály
Veszprém
22°C

Oktatásra átalakított autót kapott a Jendrassik-Venesz

2018. június 21. 11:06
A gépjárművet az iskola képzési partnerétől, a Ford Közép- és Kelet-Európai Értékesítő Kft-től kapta.

A partner cég - ami 2017 óta dolgozik együtt az iskolával az autószerelők képzésében - egy oktatásra átalakított, minden extrával felszerelt Ford Focus személygépkocsit ajándékozott az intézménynek. Ez diagnosztikai mérőműszerekkel vizsgálható az előre kialakított mérési pontokon.

A gépkocsiban a legmodernebb technológiák találhatók meg, a diákok megismerkedhetnek a turbófeltöltővel, a közvetlen befecskendezéssel, változó szelepvezérléssel. Az autó rendelkezik holttérfigyelő rendszerrel, táblafelismerő rendszerrel, adaptív fényzórókkal.

vehir.hu
Domján Attila
további cikkek
Angolból írásbeliztek ma az érettségizők közélet Angolból írásbeliztek ma az érettségizők Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái csütörtökön 9 órakor megkezdődtek; középszinten 1147 helyszínen 47082, emelt szinten 296 helyszínen 29 084 vizsgázó tesz érettségi vizsgát angol nyelvből - közölte az Oktatási Hivatal (OH). tegnap 12:51 A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán közélet A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán A honfoglalás, a reformáció és a dualizmus is szerepelt a szerdai történelem érettségi feladatsorában – írta az Eduline.hu. 2026. május 6. 9:56 A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül közélet A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül Sokat hallani a hazai oktatási rendszer kihívásairól, ezzel párhuzamosan pedig az alternatív pedagógiai módszerek iránt is megnőtt a kereslet. Veszprém ebből a szempontból szerencsés helyzetben van, hiszen a helyi palettát olyan oktatási intézmény is színesíti, mint a Budapest School. Az ehhez hasonló újszerű iskolákat viszont még ma is számos sztereotípia lengi körül. Sokaknak idegenként hathat a szabadabb keret, az osztályzatok hiánya vagy tartanak a későbbi továbbtanulás vélt nehézségeitől. Kernya Ákossal, a veszprémi képzési hely tanárával beszélgettünk arról, mi történik valójában az épület falain belül, hogyan válik a tanulás valódi élménnyé, hogyan készítik fel a gyerekeket a jövő kihívásaira, miközben hűek maradnak filozófiájukhoz: a gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! 2026. május 5. 14:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.