Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. február 5. Ágota
Veszprém
4°C
2026. február 5. Ágota
Veszprém
4°C

A Lovassy László Gimnázium a Szegedi Tudós Akadémia egyik bázisiskolája lett

2018. május 31. 11:01
A megállapodás hivatalos aláírására csütörtök délelőtt került sor a Lovassy László Gimnázium könyvtárában.

A megállapodás aláírásán jelen volt Szauer István, a Veszprémi Tankerületi Központ igazgatója, Schultz Zoltán, a Lovassy László Gimnázium igazgatója, Dr. Szalainé Tóth Tünde, Szent-Györgyi vezetőtanár, a Lovassy László Gimnázium tanára valamint Buzás Norbert, a Szegedi Orvosbiológiai Kutatások Jövőjéért Alapítvány operatív igazgatója.

Buzás Norbert elmondta: a Szegedi Tudós Akadémia egy új, kiemelkedő országos kezdeményezés a hazai biológia-tehetségkutatás terén. Az egyedülálló kiválósági program célja az, hogy nemzetközi szintű – akár Nobel-díjas – kutatókat neveljen ki a következő évtizedekben. A tehetséges fiatalokat vonzó hazai kutatói pálya megteremtésével kívánja itthon tartani. A program tágabb értelemben az orvosbiológia és a humán élettudományok területére terjed ki.

Szauer István, Schultz Zoltán, Buzás Norbert és Dr. Szalainé Tóth TündeSzauer István, Schultz Zoltán, Buzás Norbert és Dr. Szalainé Tóth Tünde

A tehetségek felkutatását, megszólítását már középiskolás évek során kell elkezdeni. Ezért a program keretében a Szegedi Tudós Akadémia példaértékű együttműködést épít ki a hazai biológiaoktatás élvonalát képező 12 középiskolával, köztük a Lovassy László Gimnáziummal.

A programot sikerrel teljesítő diákok közül a legjobbak Szent-Györgyi Diákként folytathatják az egyetemi tanulmányaikat. Egyéni tanrend, angolszász mintára kialakított kollégiumi és mentori szervezet segíti őket abban, hogy diákéveik alatt és azt követően, egészen a professzori szintig eljutva végezhessék a kutatómunkájukat. Mindehhez kiemelkedő anyagi támogatással ösztönzik a fiatal kutatókat arra, hogy – Szent-Györgyi Alberthez hasonlóan – itthon végezzenek világszínvonalú kutatói tevékenységet. A programot a kormány támogatta éves működési költséggel és egy egyszeri beruházási költséggel, amivel létre tudtak hozni egy tehetséggondozó központot, amely egyben a diákok kollégiuma is.

A program 2016-os indítása óta a természettudományok iránt érdeklődő diákok - 3 megye 10 gimnáziumából - már több alkalommal vettek részt a Lovassyban színvonalas programokon dr. Szalainé Tóth Tünde tanárnő vezetésével.

Tokos Bianka
további cikkek
Ingyenes nyelvtanulás, külföldi utak és egyetemi pluszpontok – elindult a jubileumi szemeszter a veszprémi MCC-ben Mathias Corvinus Collegium Ingyenes nyelvtanulás, külföldi utak és egyetemi pluszpontok – elindult a jubileumi szemeszter a veszprémi MCC-ben Fennállásának 30. évfordulóját ünnepli a Mathias Corvinus Collegium (MCC), Veszprémben pedig a tizedik félévét kezdi meg a középiskolásoknak szóló tehetséggondozó program. A jubileum kapcsán Széplaki Lea régiókoordinátor tartott részletes tájékoztatót a diákoknak és szüleiknek arról a „svédasztalról”, amelyről a fiatalok kedvükre válogathatnak a jövőjük építéséhez. tegnap 16:00 Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! oktatás Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! Sebestyén Józseffel, a Veszprémi Érseki Főiskola rektorával, a főiskola új képzési, társadalmi irányvonaláról és a február 15-i jelentkezési határidőről beszélgetettünk. Az intézmény 2025-től a szociális és egészségügyi területeken indított képzéseket, kiszélesítve ezzel a hallgatók számára elérhető lehetőségeket. 2026. február 2. 11:41 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. 2026. január 27. 21:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.