Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Nagykorú lett a Tánc Fesztiválja

2016. február 29. 12:57
18. alkalommal rendezik meg a Tánc Fesztiválját május 23. és 29. között Veszprémben.

Már indulásakor összművészeti elképzelésekkel és megoldásokkal működött a fesztivál, amit 15 éve az akkor alakult Pannon Várszínház karolt fel – elevenítette fel a programsorozat kezdeti történetét Vándorfi László, a teátrum igazgatója. Az idén már hétnapos fesztiválon öt napon át láthatjuk a versenyprodukciókat. Erősítik a programok összművészeti jellegét, a legmeghatározóbb műfaj azonban továbbra is a kortárs tánc marad. A központi helyszín idén is a Hangvilla lesz, de a Petőfi Színház, a Játékszín és az Agóra is befogad előadásokat.

Vándorfi LászlóVándorfi László

Az előadásokat Krámer György ajánlotta a vendégek figyelmébe. A programok között olyan különlegességek is szerepelnek majd, mint az Artus Társulat promenádja, ők a színházi tér fogalmi kereteit feszegetve egy Veszprémben közlekedő buszon tartják meg előadásukat május 23-án; a Színházkertben május 24-én az Ulysses nappalija című előadást láthatják; 26-án a Szegedi Kortárs Balett fiataljainak köszönhetően egy filmszerű táncszínházi élményben lehet részünk; szombaton pedig a Győri Balett látogat a Hangvillába.

Frenák Pál és Krámer GyörgyFrenák Pál és Krámer György

A versenyprogram zsűrijének tagjai között két rektor, Szakály György, a Táncművészképző Intézet és M. Tóth Géza, a Színház és Filmművészeti Egyetem vezetője is szerepel.

A Tánc Fesztiváljára március 7. és április 29. között féláron lehet jegyeket váltani.

Schöngrundtner Tamás
Domján Attila
további cikkek
Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük közélet Alig 18 évesek, de egy ilyen fesztivált sikerült megszervezniük Középiskolások szervezésében valósult meg idén is a Balaton Vibez Fesztivál, amely remek hangulattal, színes programokkal és felejthetetlen koncertekkel indította el a nyári szezont Balatonalmádiban. Galériánkban a fesztivál legjobb pillanatait gyűjtöttük össze. 2026. június 21. 12:30 Középiskolások szervezik Balatonalmádi egyik legnagyobb nyári rendezvényét közélet Középiskolások szervezik Balatonalmádi egyik legnagyobb nyári rendezvényét Miközben sok diák számára a június az érettségiről, a vizsgákról és a tanév lezárásáról szól, Balatonalmádiban egy lelkes fiatal csapat egészen más kihívással is szembenéz. A Vibez Fesztivál szervezői között ugyanis többen még középiskolások, akik a tanulás mellett egy több tízmillió forintos költségvetésű rendezvény lebonyolításán dolgoznak hónapok óta. 2026. június 12. 6:59 Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét kultúra Új helyszínen várja az olvasókat a Veszprémi Ünnepi Könyvhét Megújuló környezetben, új helyszínen rendezik meg idén a Veszprémi Ünnepi Könyvhetet. A június 17. és 19. között zajló programsorozat ezúttal elhagyja a megszokott Kossuth utcai helyszínt, és az Auer Lipót sétányra, a Csermák Antal Zeneiskola előtti térre költözik, miközben a várbeli Dubniczay-palota is fontos helyszíne lesz az eseménynek. 2026. június 4. 7:31

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.