Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. február 5. Ágota
Veszprém
4°C
2026. február 5. Ágota
Veszprém
4°C

Még jelentkezhetnek a megyei középiskolások cserediáknak a következő tanévre

2016. január 6. 15:45
Még egy hónapon keresztül, február 6-ig jelentkezhetnek a világ egyik legnagyobb és legrégebbi nemzetközi diákcsere-szervezete, az American Field Service (AFS) idén szeptemberben induló külföldi csereprogramjaira a Veszprém megyében élő középiskolások is. A diákok öt kontinens mintegy 40 országa közül választhatják ki azt az úti célt, ahol a 2016/2017-es tanévben fognak önkéntes befogadó családoknál élni és helyi iskolákban tanulni.

Ebben a tanévben Veszprém megyéből három diák utazott külföldre az AFS szervezésében, ők jelenleg az Amerikai Egyesült Államokban, Ausztriában és a Dominikai Köztársaságban töltik csereévüket. A 2016/2017-es tanévre Veszprém megyéből már két középiskolás jelentkezett cserediáknak, akik Mexikóba és az USA-ba fognak kiutazni egy tanévre szeptemberben.

Azok a diákok, akik 2016 szeptemberétől szeretnének részt venni egy külföldi csereprogramban, az AFS budapesti irodájához vagy megyei önkénteseihez fordulhatnak felvilágosításért, illetve a www.afs.hu oldalon szerezhetnek információkat. „Az AFS csereprogramjai nem csupán a külföldi nyelvtanulás lehetőségét kínálják, de a legtöbb résztvevő az egész életét meghatározó tapasztalatokkal lesz gazdagabb. A kiutazó diákok megtanulnak egy ismeretlen országban, új környezetben eligazodni, megismerik egy másik nép kultúráját, sok új ismeretséget kötnek, és az AFS cserediák közössége révén a világ minden tájáról szerezhetnek barátokat.”- hangsúlyozza Bangáné Jarecsni Rita, az AFS Magyarország nemzeti igazgatója.

Bár az AFS nonprofit szervezet, a csereprogramok költségei – így többek között az utazás, a szállás és az ellátás, valamint a betegség- és balesetbiztosítások díjai – a választott országtól függően 1 és 3 millió forint között alakulnak. Az AFS Magyarország Nemzetközi Csereprogram Alapítvány azonban saját ösztöndíjkeretéből éves szinten mintegy 25 millió forinttal segíti 25-30 hátrányos helyzetű, de tehetséges és szorgalmas magyar diák külföldi tanulását. A támogatást elsősorban olyan családok kapják, amelyek anyagi körülményei nem tennék lehetővé a költségek teljes összegének vállalását, és segítő önkéntesként vagy fogadócsaládként részt vesznek az alapítvány tevékenységében.

Az idei tanévben 103 magyar középiskolás tölti külföldön csereévét az AFS szervezésében, és a világszervezeten keresztül 129 külföldi diák érkezett hazánkba, hogy megismerje a kultúránkat és megtanulja a magyar nyelvet.

A Nemzetközi Vöröskereszt után a világ második legnagyobb önkéntes szervezeteként számon tartott AFS 1990 óta működik Magyarországon, világszerte azonban tavaly ünnepelte alapításának 100. évfordulóját. Az AFS-t az első világháború során mentősofőrként önkénteskedő egyetemisták hozták létre 1914-ben, a világbéke és egy nyitottabb, toleránsabb világ megteremtése érdekében. A világszervezet 80 országban mintegy 40 ezer – hazánkban négyszáz – önkéntes munkáját koordinálja, s eddig több mint kétezer magyar diák csereévét, és nagyjából ugyanennyi külföldi diák magyarországi tartózkodását szervezte meg. Az AFS révén több mint 80 ország 13 ezer diákja vesz részt minden évben 3-11 hónapos külföldi tanulmányúton, s eddig világszerte több mint 400 ezer középiskolás és fiatal felnőtt tanulhatott külföldön, ahol önkéntes befogadó családoknál éltek és helyi iskolákban tanultak.

vehir.hu
további cikkek
Ingyenes nyelvtanulás, külföldi utak és egyetemi pluszpontok – elindult a jubileumi szemeszter a veszprémi MCC-ben Mathias Corvinus Collegium Ingyenes nyelvtanulás, külföldi utak és egyetemi pluszpontok – elindult a jubileumi szemeszter a veszprémi MCC-ben Fennállásának 30. évfordulóját ünnepli a Mathias Corvinus Collegium (MCC), Veszprémben pedig a tizedik félévét kezdi meg a középiskolásoknak szóló tehetséggondozó program. A jubileum kapcsán Széplaki Lea régiókoordinátor tartott részletes tájékoztatót a diákoknak és szüleiknek arról a „svédasztalról”, amelyről a fiatalok kedvükre válogathatnak a jövőjük építéséhez. tegnap 16:00 Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! oktatás Ha képessé válsz arra, hogy másokat felemelj, gazdagabb leszel általa, és a te életed is kiteljesedik! Sebestyén Józseffel, a Veszprémi Érseki Főiskola rektorával, a főiskola új képzési, társadalmi irányvonaláról és a február 15-i jelentkezési határidőről beszélgetettünk. Az intézmény 2025-től a szociális és egészségügyi területeken indított képzéseket, kiszélesítve ezzel a hallgatók számára elérhető lehetőségeket. 2026. február 2. 11:41 Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel közélet Óvodások ismerkedtek a környezetvédelemmel Tizenkettedik alkalommal rendezte meg óvodásoknak szóló természtvédelmi vetélkedőjét és rajzpályázatát a Szilágyi Keresztény Iskola. Kedden hirdettek eredményt. 2026. január 27. 21:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.