Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

A tanév fókuszában a közösségi szolgálat

2015. október 6. 14:10
Évnyitó ülést tartott hétfőn a Veszprémi Diák- és Ifjúsági Önkormányzat.

Az iskolák küldöttei előtt bemutatkozott a Vediök elnöksége: Reitmesz Kornél (Vetési), Fazekas Laura (Vetési) és Görgics Martin (Gastroker).

Fazekas Laura, Némedi Lajos, Reitmesz Kornél és Görgics MartinFazekas Laura, Némedi Lajos, Reitmesz Kornél és Görgics Martin

A fiatalokat az önkormányzat részéről Némedi Lajos alpolgármester köszöntötte, aki kiemelte: a városvezetés fontosnak tartja a fiatalok önszerveződését, aktív tevékenységét. Arra biztatta a fiatalokat, hogy tanulják meg és gyakorolják az önkormányzatiságot és diáktársaik érdekeinek képviseletét, ennek a küldetésnek az önzetlen teljesítéséhez nagy odaadásra van szükség.

Reitmesz Kornél, a Vediök elnöke az előttünk álló tanévvel kapcsolatos terveket vázolva kijelentette: míg tavaly a középiskolások köré épült a Vediök éves programja, idén inkább az általános iskolásokra helyeznék a hangsúlyt. Mivel az érettségi feltétele lett az iskolai közösségi szolgálat teljesítése, fontos, hogy már általános iskolás korukban megismerkedjenek a fiatalok ezzel a feltételrendszerrel. A Vediök önkéntesei egy prezentációval járják majd az általános iskolákat, amellyel a közösségi szolgálat mellett a városi diákönkormányzatot és az ifjúsági házat is bemutatják a diákoknak.

Reitmesz KornélReitmesz Kornél

Az iskolai közösségi szolgálattal kapcsolatban nemcsak információkkal segítenék a diákokat, hanem a lehetséges befogadó szervezetek és a szolgálatot teljesítő diákok közötti kapcsolatfelvételben is közvetítő szerepet vállalnának. Erről Szalóki Viktor (Vetési), az erre a célra létrejött munkacsoport vezetője beszélt. Elmondta: országos tendencia, hogy a fiatalok érdekképviseleti szervezetei civil szervezetekkel építenek ki szoros kapcsolatot annak érdekében, hogy a diákokat az érdeklődésüknek megfelelő közösségi szolgálatos tevékenységhez segítsék.

Szalóki ViktorSzalóki Viktor

A Vediök további programterveivel kapcsolatban kiderült, hogy erősítenék a Lélektér Alapítvány havonta megrendezett filmklubját, illetve az ötletek között szerepel egy éjszakai városi akadályverseny a középiskolák számára, és felmerült egy éjszakai sportnap ötlete is. A Középiskolás Liga helyett inkább több versenyprogramot szeretnének megvalósítani, ezek pontos részleteit azonban még nem dolgozták ki.

vehir.hu
további cikkek
Gulyás Gergely: egy magyar nemzeti tragédiára emlékezünk közélet Gulyás Gergely: egy magyar nemzeti tragédiára emlékezünk A holokauszt áldozatainak nemzetközi emléknapján mi elsősorban egy magyar nemzeti tragédiára emlékezünk, amelynek részesei voltunk a több százezer ártatlan áldozattal és részesei voltunk az elkövetők oldalán is - mondta a Miniszterelnökséget vezető miniszter kedden Budapesten, a Holokauszt Emlékközpontban tartott megemlékezésen. ma 16:01 Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Európai Unió Az EU-tanács elfogadta az orosz gázimport fokozatos betiltását előíró uniós rendeletet Az Európai Unió Tanácsa elfogadta azt a rendeletet, amely lépésről lépésre megtiltja az orosz eredetű vezetékes földgáz és cseppfolyósított földgáz (LNG) importját az EU-ba - közölte kedden az EU-tagországok kormányainak képviselőit magában foglaló brüsszeli testület. tegnap 14:15 Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Európa Sportrégiója Élsportolók és egészségszűrés a Sportrégió legújabb roadshow-ján Hiánypótló kezdeményezés indult útjára, amely már a Sportrégió egyik mindenki számára elérhető eredménye: ingyenes szűrővizsgálatokkal és neves sportolók élménybeszámolóival várják a lakosságot összesen tizenkét helyszínen, amelyek közül az első két alkalom már bizonyította, hogy igenis komoly érdeklődés van az egészségtudatos, mozgásban gazdag életmód kialakítására. A roadshow Csetényben és Dudaron startolt, de hamarosan Veszprémben is elérhető lesz a teljes diagnosztikai paletta. tegnap 13:58

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.