Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 8. Mihály
Veszprém
12°C
2026. május 8. Mihály
Veszprém
12°C

Az egyetemek az ország versenyképességét szolgálják

2015. szeptember 4. 14:05 // Forrás: mti
Az egyetemek hozzájárulnak egy ország versenyképességéhez, ezért a felsőoktatás nem lehet megszorítások áldozata - hangoztatta Navracsics Tibor.

Az uniós biztos az Eötvös Lóránd Tudományegyetem (ELTE) szenátusának ülésén kifejtette: a felsőoktatásra fordított pénz befektetés, amely a versenyképességet szolgálja; a világ tudja, hogy a felsőoktatásra fordított forrás nem kidobott pénz, de "mintha Európa időnként elfeledkezne erről".

Az egyetem európai találmány, bárhol jön létre ilyen intézmény a világban, mindenki az európai eszmeiséghez méri a saját intézménye eszmeiségét, vagyis Európa vezető hatalom a felsőoktatásban. Az egyetemek nemcsak elemei az európai civilizációnak, hanem alakítói is.

A világon mindenhol zajlanak a viták arról, hogy mi ma az egyetem küldetése - tudásgyár, kutatóhely, elitképző vagy tömegintézmény. Ugyancsak vita folyik arról, hogy egy egyetem feladata a nemzeti kultúra fenntartása, a nemzeti nyelv ápolása vagy bekapcsolódás a nemzetközi együttműködésbe. A "jó egyensúlyt" kell megtalálni, hiszen sosem a szélsőségek melletti döntés hozza meg az eredményeket.

Navracsics Tibor kijelentette: Európa méltán büszke az egyetemeire, az itteni egyetemek jók, de lehetnének jobbak is.

vehir.hu
további cikkek
Angolból írásbeliztek ma az érettségizők közélet Angolból írásbeliztek ma az érettségizők Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái csütörtökön 9 órakor megkezdődtek; középszinten 1147 helyszínen 47082, emelt szinten 296 helyszínen 29 084 vizsgázó tesz érettségi vizsgát angol nyelvből - közölte az Oktatási Hivatal (OH). tegnap 12:51 A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán közélet A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán A honfoglalás, a reformáció és a dualizmus is szerepelt a szerdai történelem érettségi feladatsorában – írta az Eduline.hu. 2026. május 6. 9:56 A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül közélet A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül Sokat hallani a hazai oktatási rendszer kihívásairól, ezzel párhuzamosan pedig az alternatív pedagógiai módszerek iránt is megnőtt a kereslet. Veszprém ebből a szempontból szerencsés helyzetben van, hiszen a helyi palettát olyan oktatási intézmény is színesíti, mint a Budapest School. Az ehhez hasonló újszerű iskolákat viszont még ma is számos sztereotípia lengi körül. Sokaknak idegenként hathat a szabadabb keret, az osztályzatok hiánya vagy tartanak a későbbi továbbtanulás vélt nehézségeitől. Kernya Ákossal, a veszprémi képzési hely tanárával beszélgettünk arról, mi történik valójában az épület falain belül, hogyan válik a tanulás valódi élménnyé, hogyan készítik fel a gyerekeket a jövő kihívásaira, miközben hűek maradnak filozófiájukhoz: a gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! 2026. május 5. 14:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.