Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 29. Péter
Veszprém
11°C
2026. április 29. Péter
Veszprém
11°C

Nem a Neptunból származnak a kiszivárgott adatok

2009. február 25. 9:17
A Pannon Egyetem az esti órákban juttatta el szerkesztőségünkbe közleményét a történtekről.

Külső támadás érte a Pannon Egyetem jogtiszta szoftverek használatát támogató rendszerét

"A Pannon Egyetem vezetése 2009. február 23-án értesült arról, hogy hacker támadás célpontjává vált és hallgatói és oktatói adatok kerültek ki néhány hírportálhoz. Az Egyetem rektora azonnal megtette a szükséges intézkedéseket és vizsgálatot rendelt el az ügyben.

A vizsgálat folyamán rövid időn belül megállapítottuk, hogy a kikerült adatok nem személyes adatok, és nem a NEPTUN tanulmányi rendszerből kerültek ki. A megtámadott kari rendszer, ahonnan az ismeretlen támadó letöltötte az egyébként nem személyes jellegű adatokat tartalmazó adatbázist, az oktatáshoz, képzéshez szükséges legális szoftverek elérését szolgálja. A vizsgálat során a hivatkozott szerver hálózati elérését megszüntettük, az érintett hallgatók és oktatók értesítése folyamatban van. A NEPTUN –rendszer továbbra is biztonságosan működik.

A gyors és szakszerű beavatkozásnak köszönhetően az Egyetem már beazonosította a kívülről érkező támadás útvonalát, és a közeljövőben megteszi a szükséges intézkedéseket."


Kocsis Sándor
további cikkek
A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos közélet A nyílt utcán varrta össze egy megkéselt férfi dobogó szívét a magyar főorvos Hazánkban eddig példátlan, és európai szinten is ritkaságszámba menő életmentő beavatkozást hajtott végre Dr. Dubóczki Zsolt. Az Országos Onkológiai Intézet sebész főorvosa a Magyar Légimentők kötelékében teljesített szolgálata során, a nyílt utcán végzett el egy azonnali szívműtétet egy életveszélyesen megsérült fiatal férfin. ma 13:17 Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz közélet Hegedűs Barbara a Fidesz-frakció szóvivője lesz Megnevezte a Fidesz-frakció hét szóvivőjét Gulyás Gergely, a képviselőcsoport vezetője szerdán. ma 13:07 Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? közélet Miért olyan fontos a Szent Korona, hogy még a mostani képviselők is erre esküdnének fel? Az áprilisban lezajlott országgyűlési választások margóján, de feltűnt egy nagy nemzeti ereklye is. Persze nem arról van szó, hogy az új miniszterelnök meg akarná koronáztatni magát, sőt, még csak nem is a Tisza Párttól származik az ötlet, hogy az új képviselők esküdjenek fel a Szent Koronára. Hogy ez végül megtörténik-e, még nem biztos, ugyanakkor aktuálissá tette, hogy cikkünkben bemutassunk több érdekességet és megcáfoljunk néhány tévhitet Magyarország minden politikusán és politikai pártján felülemelkedő Szent Korona kapcsán. ma 13:07

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.