Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. május 8. Mihály
Veszprém
13°C
2026. május 8. Mihály
Veszprém
13°C

Taroltak a Pannon Egyetem hallgatói a Bosch Go-Kart versenyén

2015. április 21. 11:18 // Forrás: Szabó Virág / Fotók: Bosch
A Bosch Magyarország gokartversenyén a junior kategória abszolút bajnoka a Pannon Egyetem csapata, a Pannon Racing lett.

A Go-Kart, Go-Bosch! projekt 3 éven át tartó rendezvénysorozatának második nagy állomását, A Verseny!-t április 18-án rendezték meg a Papp László Budapest Sportarénában. A verseny során nyolc felsőoktatási intézmény tíz csapata (öt elsőéves junior és öt másodéves senior csapat) mérte össze saját fejlesztésű félautomata gokartjaikat.
Az egyetemisták feladata az volt, hogy egy általuk tervezett és kivitelezett rendszerrel szereljék fel a rendelkezésükre bocsátott benzinmotoros gokartot. Ehhez a Bosch biztosította az alkatrészeket. Minden évben újabbnál újabb feladatok és kihívások várnak a versenyzőkre. „A Bosch végső célja az, hogy a hallgatók megvalósítsák azt a víziót, amelyet az autóipar kitűzött maga elé, ez pedig nem más, mint az automata közlekedés, melyet a versenyzők innovatív megoldásokkal egy önjáró, intelligens gokarton keresztül hivatottak létrehozni” – mondta el Viktor Serrano, A Verseny! projektvezetője.

A verseny napján a csapatoknak közönség előtt kellett bizonyítaniuk tudásukat és bemutatni a többhónapos fejlesztések eredményeit. Az ügyességi feladatok, mint például automata parkolás, vagy vészfékezés mellett gyorsulási és gymkhana versenyek, valamint interaktív programok szórakoztatták a résztvevőket.
A Pannon Racing csapat a versenyen a junior kategória abszolút első helyezése mellett elnyerte a szakmai zsűri mindhárom különdíját is, a konstrukciós különdíjat, továbbá a legokosabb gokart és a legjobb csapatmunka különdíját is.

Vadas Dávid, a Pannon Racing egyik versenyzője arról mesélt, hogy a csapat végig kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott, a határidő lejártának közeledtével azonban bele kellett húzniuk, ami hatalmas idő- és energiaráfordítást követelt a csapat minden tagjától, ez azonban mint láthatjuk, a verseny során kamatostól megtérült.

A csapat felkészülését Fodor Dénes egyetemi docens, Czúni László egyetemi docens, Enisz Krisztián PhD hallgató, Márton Zoltán PhD hallgató, Veres György tanársegéd, Szöllössy György műhelyvezető, illetve a Fizika és Mechatronika Intézet munkatársai támogatták.

A Pannon Racing csapat tagjai:
Mechatronikai mérnök szakos hallgatók: Fehér Ádám, Fekete Tamás, Fódi Tamás, Juhász-Nagy Zoltán, Károly Kolos, Károlyi György, Katona Róbert, Kelemen Krisztián, Kis László Péter, Kovács Tamás, Körmendy Gábor, Mihály Péter, Pintér Ádám, Purger Ákos, Tóth Gergely, Ujszászi András, Vadas Győző Dávid és Zsargó Máté Barnabás.
Gépészmérnöki szakos hallgatók: Rábai József és Szűcs Soma.
Villamosmérnök szakos hallgatók: Brancsek Ariel és Stivi Balázs.
Programtervező informatikus szakos hallgató: Varga Péter Zoltán.

A csapatnak ezúton is gratulálunk a győzelemhez és további sikereket kívánunk a jövőre nézve!

Szabó Virág

vehir.hu
további cikkek
Angolból írásbeliztek ma az érettségizők közélet Angolból írásbeliztek ma az érettségizők Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái csütörtökön 9 órakor megkezdődtek; középszinten 1147 helyszínen 47082, emelt szinten 296 helyszínen 29 084 vizsgázó tesz érettségi vizsgát angol nyelvből - közölte az Oktatási Hivatal (OH). tegnap 12:51 A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán közélet A honfoglalás és a reformáció is szerepelt a történelem vizsgán A honfoglalás, a reformáció és a dualizmus is szerepelt a szerdai történelem érettségi feladatsorában – írta az Eduline.hu. 2026. május 6. 9:56 A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül közélet A gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! – utánajártunk, mi zajlik a Budapest School Veszprém falain belül Sokat hallani a hazai oktatási rendszer kihívásairól, ezzel párhuzamosan pedig az alternatív pedagógiai módszerek iránt is megnőtt a kereslet. Veszprém ebből a szempontból szerencsés helyzetben van, hiszen a helyi palettát olyan oktatási intézmény is színesíti, mint a Budapest School. Az ehhez hasonló újszerű iskolákat viszont még ma is számos sztereotípia lengi körül. Sokaknak idegenként hathat a szabadabb keret, az osztályzatok hiánya vagy tartanak a későbbi továbbtanulás vélt nehézségeitől. Kernya Ákossal, a veszprémi képzési hely tanárával beszélgettünk arról, mi történik valójában az épület falain belül, hogyan válik a tanulás valódi élménnyé, hogyan készítik fel a gyerekeket a jövő kihívásaira, miközben hűek maradnak filozófiájukhoz: a gyerek hadd maradjon gyerek az iskolában is! 2026. május 5. 14:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.