Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Gerstmár: fontos volna a közösségi bérlakásszektor kialakítása

2015. február 17. 17:47 // Forrás: mti
Az LMP szerint egy jól kidolgozott bérlakásprogrammal lehetne a lakhatási válságon enyhíteni - jelentette ki a párt országgyűlési képviselőjelöltje keddi veszprémi köztéri fogadóóráján.

Gerstmár Ferenc úgy fogalmazott: fontos volna a közösségi bérlakásszektor kialakítása, mert Veszprémben is nehézséget jelent, hogy a városban még a kétszázat sem éri el a bérlakások száma. Az LMP szociális lakásügynökséget működtetne, amely egyrészt érdekeltté tenné az üresen álló lakások tulajdonosait abban, hogy bérbe adják ingatlanukat, másrészt támogatást nyújtana a rászorulóknak.

MTI-fotó: Nagy LajosMTI-fotó: Nagy Lajos

A szociális lakásügynökség segítené a pályakezdő fiatalok elhelyezkedését, a fiatal családok letelepedését és a hajléktalanság megelőzését, de akár a hitelproblémákkal küszködőknek is megoldást jelenthetne - mondta Gerstmár Ferenc. Hozzátette, a lakóingatlanok esetében valódi rezsicsökkentést csak a komplex felújításokkal lehetne elérni.

Az LMP szerint elfogadhatatlan a kilakoltatás és az, hogy emberek, családok az utcára kerüljenek - hangsúlyozta Schmuck Erzsébet, a párt országgyűlési képviselője. Megjegyezte, az elmúlt négy évben ez ellen a párt több javaslattal is élt a parlamentben, de rendre leszavazták őket. A bankszövetséggel kötött megállapodás, valamint az állam bankirészesedés-vásárlása miatt a képviselő úgy fogalmazott: "a Fidesz kidobta az ablakon azt a vállalását, hogy elszámoltatja a bankokat".

vehir.hu
további cikkek
Navracsics Tibor: Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata közös cél közélet Navracsics Tibor: Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata közös cél Magyarország, a közjó és a magyar polgárok szolgálata mindannyiunk közös célja - mondta a terültfejlesztési és közigazgatási miniszter hétfőn Budapesten, a megyei jogú városokkal kötött megállapodások aláírásán. 2026. február 2. 13:42 Pénteken fognak vitázni a veszprémi képviselő-jelöltek - a szervezők kérdéseket is várnak a választópolgároktól választás 2026 Pénteken fognak vitázni a veszprémi képviselő-jelöltek - a szervezők kérdéseket is várnak a választópolgároktól Megnyílt a regisztrációs felület az Együtt Veszprémért oldalán a pénteki képviselő-jelölti vitára, ugyanitt előzetesen kérdéseket is fel lehet tenni a résztvevőknek. 2026. február 3. 11:28 Minden poénnak van mögöttes tartalma politika Minden poénnak van mögöttes tartalma A felmérések szerint a parlamenti bejutás küszöbén billeg a Magyar Kétfarkú Kutya Párt, akik Veszprémben önkormányzati képviselőjüket, Szücs Zoltánt indítják a választáson. A csirkejelmez és az öltönyös politikus közt félúton beszélgettünk az esélyekről és a Kutyapártról, akik már nem csak vicceskedni készülnek a Parlamentbe. Miért kerültek a poénos politikai gag-ek a szakpolitikai vitaanyagok hátterébe, kiknek jelenthet valós alternatívát a Kutyapárt és milyen tapasztalatai vannak a veszprémi politizálásról? 2026. január 29. 9:01

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.