Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. április 1. Hugó
Veszprém
5°C
2026. április 1. Hugó
Veszprém
5°C

Emberség és szeretet

2014. november 20. 23:17
Dr. de Jonge Jánosné és Krámli Ida vehették át az idei Hornig-díjat csütörtökön a városháza Kossuth termében.

A díjátadón Némedi Lajos alpolgármester köszöntötte az egybegyűlteket. Hangsúlyozta: az áldozatvállalás, az emberség, az együttérzés mit sem érnek, ha nem gyakoroljuk őket nap mint nap. Gyakran szembesülünk olyan problémákkal, amiket egyedül képtelenek vagyunk megoldani, és szükségünk van olyan emberek segítségére, akik a fenti tulajdonságokkal rendelkeznek. Az alpolgármester megköszönte azok munkáját, akik embertársaikon segítenek ilyen helyzetekben.

Mi az a Hornig-díj? A díjat 2000-ben alapította az önkormányzat a személyes gondoskodást nyújtó szociális, gyermekjóléti-, gyermekvédelmi ellátásban, illetve a szociálisan rászorulók támogatását felvállaló civil szervezetekben dolgozó emberek díjazására.

A Hornig-díjat idén ketten vehették át: dr. de Jonge Jánosné és Krámli Ida.

dr. de Jonge Jánosné és Némedi Lajosdr. de Jonge Jánosné és Némedi Lajos

Dr. de Jonge Jánosné 1939-ben született Budapesten, 1962 óta él Veszprémben. Okleveles gyógyszerész diplomáját 1962-ben szerezte a Budapesti Orvostudományi Egyetemen. 1977-ben műszaki doktori végzettséget szerzett a Veszprémi Egyetemen. Az egyetemen tanársegédként, majd adjunktusként is dolgozott, később a polgármesteri hivatalban, majd a regionális tankerületi oktatási központ igazgatójaként dolgozott, ezután pedig a pedagógus-továbbképzés területén tevékenykedett. 2001. óta nyugdíjas, ám a város civil életében azóta is tevékenyen részt vesz.


De Jonge Jánosnével három évvel ezelőtt a Pro Urbe díj kapcsán beszélgettünk. Azt az interjút itt olvashatják el.


Krámli Ida és dr. Strenner ZoltánKrámli Ida és dr. Strenner Zoltán

Krámli Ida 1955-ben született Rimaszombaton.  1995-ben szerzett szociális munkás képesítést a Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Tanárképző Főiskolán. 2000-ben végzett gyógypedagógiai tanár és pszichopedagógusként az ELTE Gyógypedagógia karán, majd 2003-ban szociális szakvizsgát tett a Pécsi Tudományegyetemen. 1986. óta dolozik szociális területen. A 2004-ben létrejött a Éltes Mátyás Fogyatékosok Nappali Intézménye és Gondozóháza Krámli Ida vezetésével, aki harmadik vezetői ciklusát tölti az intézmény élén.

A díjátadót követően dr. Strenner Zoltán bizottsági elnök mondott pohárköszöntőt, melyben kifejtette: a veszprémi szociális szférában dolgozókat összeköti a szeretet és jóság.


A korábbi Hornig-díjasok

  • 2001. Baranyai Ferencné
  • 2002. Gipp Andrásné
  • 2003. Csicsics Györgyné
  • 2004. Szekeres Sándorné
  • 2005.  Dr. Pap Istvánné
  • 2006. S.Nagy Angyalka
  • 2007. Gál Andrásné
  • 2008. Fülöp Zsuzsanna
  • 2009. Weisz Mihályné
  • 2010. Dr. Albert József és  Gyimesi Károly
  • 2011. Zagyva Richárd
  • 2013. Kisné Lovasi Mária
Schöngrundtner Tamás
Domján Attila
további cikkek
Hallgatóbarát kategóriában élen a Pannon Egyetem Pannon Egyetem Hallgatóbarát kategóriában élen a Pannon Egyetem A Pannon Egyetem nyerte el a Hallgatóbarát Egyetem címet az Év Egyeteme 2026 Gálán, emellett a Sikeres felvételi kampány kategóriában is az ország legjobb három intézménye közé került. A Gödöllőn megtartott ünnepségen a magyar felsőoktatás legkiemelkedőbb teljesítményeit díjazták, ahol az intézmény a hallgatói közösségért végzett áldozatos munkájával érdemelte ki az elismerést. tegnap 16:26 Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére közélet Mentesítő és megerősített járatokkal készül a MÁV-csoport a húsvéti hétvégére A tavaszi szünetre való tekintettel már nagycsütörtök délutánjától megerősített járatokkal, tartalék járművekkel és több személyzettel készül a húsvéti csúcsforgalomra a MÁV-csoport - közölte a társaság kedden. tegnap 15:47 Kutyajogsi után itt a Macskajogsi állatvédelem Kutyajogsi után itt a Macskajogsi Magyarországon a becslések szerint jóval több macska él, mint kutya, a megfelelő gondozásukkal kapcsolatos ismeretek azonban sokszor hiányosak. Ezen a helyzeten hivatott változtatni a Közös ügyünk az állatvédelem Alapítvány legújabb kezdeményezése. Veszprémben Ovádi Péter, állatvédelmi kormánybiztos által bejelentett, mindenki számára ingyenesen elérhető Macskajogsi program hiteles tudással szolgál a gazdáknak és a leendő állattartókat. tegnap 21:47

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.