Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Kincseket kerestek és találtak

2014. június 5. 23:53 // Forrás: Csalán Egyesület
Harminc gyerek munkáiból nyílt kiállítás a Dózsavárosi Könyvtárban csütörtökön.

A Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért és a Csalán Egyesület által kiírt „Mindennapi kincseink – Legyél Te is kincskereső” pályázati felhívásra 30 gyermek készített alkotást, melyeknek értékelésére, díjátadójára és a belőlük készített kiállítás megnyitójára a Környezetvédelmi Világnap alkalmával Veszprémben a Dózsavárosi Könyvtárban került sor. Az ötletes pályaművek rávilágítanak közvetlen közeli értékeink sokrétűségére, melyeket így, nyitott szemmel járva talán nagyobb figyelemmel őrzünk meg.

Közvetlen környezetünk értékeire, jelentőségére és megőrzésének fontosságára hívta fel a figyelmet a Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért és a Csalán Egyesület azzal a pályázati felhívással, mely általános iskolásokat mozgósított helyi értékek bemutatására. A pályaművek elkészítési módjára nem volt megkötés, így a profi fényképektől a rajzokon és verseken át a montázsig számtalan technika szolgálta a helyi értékek sokszínűségének bemutatását.

„Örülünk, hogy a gyerekek megértették a felhívásunk lényegét, megtalálták a kincseket, megmutatták nekünk, és ezzel felhívták a figyelmet, hogy mennyire is fontos saját környezetünk védelme, értékeink, hagyományaink megőrzése. Külön értékelendő az a sokszínűség és eszköztár, mely az értékek sokszínűségén túl a gyermekek kreativitását is jól tükrözi.” – nyilatkozta Horváth Kinga, a Tanácsadók a Fenntartható Fejlődésért társelnöke.

„A Balatonon át a kilátókig, a gyógynövényektől a természetképig, várak, vízi állatok, kirándulás, gyümölcsfák, Csatár-hegy, játszótér, tábortűz, szalonnasütés, korongozás, mézgyűjtés, szélkerék, fakopáncs – hogy csak néhányat említsek a gyerekek által visszaadott értékek közül. És ez csak pár ötlet a rengeteg jobbnál jobb lehetőség közül, amellyel Te is élhetsz Veszprém megye kincsestárában. Amennyiben ezen lehetőségeket választod pihenésként, vagy ételeid, italaid, ajándékaid átgondolásakor, sokat tehetsz ezen értékek megőrzéséért, és mindeközben fenntarthatóbb életmódot folytatsz.” – nyilatkozta Dr. Szalay Tímea, a Csalán Környezet- és Természetvédő Egyesület elnöke.

A színvonalas megmérettetésben a pályaművek közül Kiss Zsombor, a Fehérlófia Waldorf Iskola tanulója gyógynövények bemutatásából álló montázsa nyerte el a bírálók tetszését a leginkább, második helyezettek Hajdú Péter Ákos (Református Ált. Iskola, Balatonfüred) és Kántás Zsófia Csilla (Balatonfüredi Fekete István Speciális Általános Iskola) lettek, a harmadik díjat Farkasdi Ármin (Vargha Gyula Református Általános Iskola, Nemesgörzsöny) kapta.

A pályaművekből Veszprémben a Dózsavárosi Könyvtárban kiállítás is nyílt, mely június 12-ig tekinthetik meg az érdeklődők.

vehir.hu
további cikkek
Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. 2026. június 24. 11:11 A pedagógusnak másfajta időszámítása van közélet A pedagógusnak másfajta időszámítása van Elköszönt kollégáitól a Veszprémi Tankerület leköszönő igazgatója, aki egy múltba révedő beszéd helyett nagyon is jövőbe mutató gondolatokat fogalmazott meg, érintve többek közt a pedagógusi pálya fiatalítását és a mesterséges intelligencia megjelenését is. A veszprémi szerdai pedagógus napi ünnepségen ezenkívül a város tanárait is díjazták. 2026. június 10. 22:30 Angolból írásbeliztek ma az érettségizők közélet Angolból írásbeliztek ma az érettségizők Az angol nyelv írásbeli érettségi vizsgái csütörtökön 9 órakor megkezdődtek; középszinten 1147 helyszínen 47082, emelt szinten 296 helyszínen 29 084 vizsgázó tesz érettségi vizsgát angol nyelvből - közölte az Oktatási Hivatal (OH). 2026. május 7. 12:51

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.