Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
7°C
2026. március 26. Emánuel
Veszprém
7°C

Ingyenesen megtekinthetők az Alaptörvény illusztrációi

2014. március 19. 12:18 // Forrás: Laczkó Dezső Múzeum
2014. március 6-án nyílt meg a Laczkó Dezső Múzeumban az AZ ALAPTÖRVÉNY ILLUSZTRÁCIÓI című kiállítás, amely 2014. március 30-ig INGYENESEN MEGTEKINTHETŐ!

Magyarország új Alaptörvénye hatálybalépésének tiszteletére reprezentatív díszkiadás jelent meg, amely az Alaptörvény rendelkezésein kívül napjainkig ívelően áttekinti a magyar alkotmányosság történetét. Az ünnepi kiadványt történelmi tárgyú festménysorozat illusztrálja történelmünk fordulópontjait megelevenítve. Ezen alapműveket egészíti ki 16 új historikus festmény, melyek a magyar történelem utolsó 150 esztendejének meghatározó eseményeit ábrázolják. Az Alaptörvény megismertetése céljából a 16 új festményt és a kapcsolódó kiadványokat vándorkiállítás formájában mutatják be Magyarországon.

A veszprémi Laczkó Dezső Múzeum kiállításán e 16 festmény, valamint a „Magyarország múltja, jelene és jövője” című gyermekrajz-rajzpályázat 30 díjazott alkotása látható.

vehir.hu
további cikkek
Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel kultúra Mesél az erdő – arborétumok művész szemmel A Művészetek Háza kétévente rendezi meg a Tavaszi Tárlatot, amelyen idén az arborétum tematikájára reflektáló műveket láthatunk. Dohnál Szonját, a kiállítás kurátorát kértük meg, segítsen eligazodni a sűrűjében, hogy a sok fa között megtaláljuk az erdőt. tegnap 17:39 Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb kultúra Freddie: A saját tüzemből adok, de ettől nekem nem lesz kevesebb Március 28-án Veszprémben, az Agóra Veszprém Kulturális Központ színpadán lép fel Fehérvári Gábor Alfréd, azaz Freddie, méghozzá a „Lélekbúvár – belső tűz” című országos turné részeként. Az est egy olyan koncertként épül fel, amelyben a dalok és a személyes gondolatok egymást erősítve jelennek meg. „Valami igazat, valódít adunk, mindenféle sallang nélkül” – fogalmaz a koncertről, amelynek középpontjában az önmagunkba vetett hit és a belső erőforrások keresése áll. 2026. március 23. 0:25 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve kultúra 68 emberrel 27 órányi izgalmas beszélgetés egy kötetbe sűrítve A képernyőről a lapokra költözött a veszprémi StúDió podcast. Dióssy László és Wéber László népszerű beszélgetőműsorából a páros kiválasztott 68 „megkerülhetetlen” embert, akiknek az interjúit kötetbe foglalták. A péntek délután a Betekints Hotelben tartott bemutatón több érdekes és olykor megmosolyogtató kulisszatitkot is felfedtek a szerzők a könyvről. 2026. március 21. 13:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.