Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Befejezték a kutatást - nem keresik tovább a szigligeti férfiakat / – nincs nyomuk –

2008. december 21. 15:41
Vasárnap reggel egy újabb területet is átvizsgáltak a kutatócsoport tagjai, de itt sem bukkantak a két férfi nyomára és a csónakjuk sem került elő. A kutatást befejezték. Kövesse a Vehirt a Google keresőben Válassza kedvenc forrásának, és előrébb kerülnek a híreink Beállítom

A 27 és 29 éves szigligeti férfiak eltűnését pénteken jelezték a hozzátartozók a rendőrségnek, akik a VMSZ segítségét kérték a kutatáshoz. A hozzátartozók elmondása alapján behatárolt területet és annak több kilométeres körzetét több mint tíz órán át kutatták a VMSZ speciális eszközökkel felszerelt hajói. A sonar több korábban elsüllyedt csónakot is felfedezett, melyekhez a búvárok többször is lemerültek a mindössze két fokos vízbe, de nem sikerült az eltűnt férfiak nyomára bukkanni.

Szombaton újabb információk alapján a korábbitól teljesen eltérő helyet vizsgáltak a kutató csoport tagjai, de ez a keresés sem járt eredménnyel.

Vasárnap reggel a VMSZ tovább folytatta a kutatást, melybe bekapcsolódtak a Vízirendészet munkatársai is. Reggel az egyik eltűnt férfi édesapjával futottak ki a vízre, aki egy újabb helyszínt jelölt meg. Délutánra ezt a területet is átvizsgálták, de itt sem találták meg a férfiakat és a csónak sem került elő.

Mivel a délutáni órákban a kutatás elérte azt a területet, melyet már péntek éjjel átvizsgáltak a két férfi keresését befejezték. A kutatás költségeihez egyébként az eltűnt férfiak hozzátartozói pénzbeli adományukkal is hozzájárultak.

A vízimentők péntek estétől vasárnap délutánig összesen kb. 3 négyzetkilométernyi területet vizsgáltak át. A keresésben a VMSZ mentőhajóin kívül részt vettek a keszthelyi vízimentők, a Pest megyei Kutató-Mentő Szolgálat és a balatoni vízirendészet munkatársai is. Mivel a két férfi eltűnésének nincsenek szemtanúi, így szinte lehetetlen meghatározni a vízbe esésük pontos helyét, ezért a kutatás folytatásának nincs értelme.

Zatkalik András
további cikkek
Magyar kutató is hozzájárult a NASA új űrteleszkópjának fejlesztéséhez közélet Magyar kutató is hozzájárult a NASA új űrteleszkópjának fejlesztéséhez Hamarosan új korszak kezdődhet a csillagászatban, amiben Detre Örs Hunor, magyar fizikus, csillagász is nagy szerepet játszik. A NASA Nancy Grace Roman űrteleszkópja a tervek szerint augusztus 30-án indulhat a floridai Kennedy Űrközpontból. ma 10:58 Gripen-baleset - Ruszin-Szendi Romulusz: a pilótának és a tűzoltóknak köszönhető a nagyobb károk elkerülése közélet Gripen-baleset - Ruszin-Szendi Romulusz: a pilótának és a tűzoltóknak köszönhető a nagyobb károk elkerülése A pilóta lelki nyugalmának, felkészültségének, magabiztosságának, a honvédség és a tűzoltók gyors reagálásának köszönhető, hogy nem esett kár a civil infrastruktúrában a Gripen vadászgép lezuhanásakor - hangsúlyozta a honvédelmi miniszter a Facebookra hétfőn feltöltött, a baleset helyszínén felvett videónyilatkozatában. tegnap 15:22 Fontos lépés a Balaton-part védelmében: két beruházás is elveszíti kiemelt státuszát közélet Fontos lépés a Balaton-part védelmében: két beruházás is elveszíti kiemelt státuszát Megszűnik a balatonvilágosi Club Aliga, valamint a Tihanyi Kastélyszálló és Tréningközpont beruházásának nemzetgazdasági szempontból kiemelt státusza - erről írt posztjában Forsthoffer Ágnes házelnök, a térség országgyűlési képviselője.  tegnap 14:35

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.