Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Díjalapítás orvosoknak a Csolnoky kórházban / – a szakdolgozókra is gondolnak –

2008. december 18. 21:48
Egy új díj alapításáról, valamint egy meglévő összegének jelentős felemeléséről írt alá csütörtök este szerződést a Veszprém Megyei Csolnoky Ferenc Kórház, valamint egyik támogatója, az EGIS gyógyszergyár. A Csillag- és a Csolnoky-díjjal 2009-től évente 2-2 orvost ismernek el munkásságáért.

A kórház főigazgatói irodájában Rácz Jenő főigazgató főorvos, dr. Lenkefi Ida Ágota, belföldi kereskedelmi igazgató, dr. Mohosné Pónácz Edit területi vezető, dr. Vándorfi Győző, járóbeteg-ellátásért felelős igazgató látta el kézjegyével az okiratot, mely szerint a korábbi tízszeresére emelik a Csolnoky-díj összegét, s megalapítják az öt éve elhunyt polihisztor orvos, Csillag József tiszteletére a Csillag-díjat.


(fotónkon balról jobbra: dr. Mohosné Pónácz Edit, dr. Vándorfi Győző, dr. Lenkefi Ida Ágota, dr. Rácz Jenő)


Csillag-díjban részesülhet egy orvos, aki a kórházban dolgozik, s egy háziorvos, aki a kórházzal rendszeres kapcsolatot tart. A díjra javaslatot tehetnek az intézmény dolgozói, a megyében dolgozó háziorvosok, a betegek, betegszervezetek. Átadására a szakmai vezető testület karácsonyi ünnepségén kerül sor. Odaítéléséről a Csillag-díj (állandó) Bizottság dönt. Összege 150 ezer Ft, mely mellé kitűző, emléktárgy is jár. A támogatók ezzel a díjjal is szeretnék elérni, hogy helyreállítsák az orvoslás megbecsülését.

A felek abban is megállapodtak, hogy a már hagyományos Csolnoky-díj összegét is 150 ezer forintra emelik, s ezzel is évi két orvost jutalmaznak.

A sajtó érdeklődésére Rácz Jenő elmondta, hogy előrehaladott tárgyalásokat folytatnak a szakdolgozók méltó elismerésére is.  

A főigazgató azt is elmondta, hogy a kórház még az idei évben minden munkavállaló részére egyszeri 6.000,- Ft-os (utalvány) támogatásban részesül, továbbá, hogy a zrt.-ben a felfüggesztés idejére bevezetik a 13. havi fizetést kompenzáló juttatást, melynek mértéke kórházi szinten éves viszonylatban 110 M Ft.


Zatkalik András
további cikkek
Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál közélet Súlyosan megsérült egy magyar gyerek a bledi várnál Súlyosan megsérült egy magyar gyerek, miután szerdán lezuhant a szlovéniai bledi vár melletti kilátónál - közölte a helyi rendőrség. tegnap 15:48 Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája közélet Megérkezett Veszprém új elektromos busza, teljessé vált a V-Busz zöld flottája Újabb elektromos autóbusszal bővült a V-Busz flottája, ezzel lezárult a város Zöld Busz Programja. A legújabb járművet csütörtökön mutatták be a sajtó képviselőinek, méghozzá rendhagyó módon: a tájékoztatót magán az autóbuszon tartották. Az eseményen Porga Gyula polgármester és Bartha László, a V-Busz Kft. ügyvezetője ismertette a fejlesztés részleteit, majd a bemutatót követően az önkormányzati képviselők is egy rövid városi körön próbálhatták ki az új járművet. ma 0:23 Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt közélet Közgyűlés előtt és közben: polgármeseri találkozó tiltakozókkal, kell-e médiacentrum, fűnyírás hiánya direkt Több, a veszprémiek mindennapjait érintő kérdésben is döntött a városi közgyűlés csütörtöki ülésén. Az interpellációk között a városi hetilap önkormányzati támogatása, a Gyárkert zajterhelése, valamint a Haszkovó buszfordulóba tervezett energiatároló is szerepelt. A képviselők emellett döntöttek a részvételi költségvetés folytatásáról, több alapítvány támogatásáról, valamint számos városfejlesztési kérdésről is. A legpikánsabb esemény mégsem a Városháza falain belül, hanem a ház előtt történt, amikor egy, az Aranyosvölgybe tervezett ingatlanfejlesztés miatt tiltakozó csoporttal találkozott a polgármester. tegnap 18:11

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.