
Jelenleg 10-15 százalékos növekedést és létszámbővítést kellene hozzá garantálni, amire semmi biztosíték nincs. A minisztériumok együttműködéséről szólva a bizottsági alelnök azt tudakolta Szűcs Erikánál, miért nem történt eddig semmilyen együttműködés a három tárca között, mikor mindhárom vezetője egy azon frakcióban ül.
A foglalkoztatási és munkaügyi bizottság keddi ülésén az Országos Foglalkoztatási Alapítvány beszámolóját is meghallgathatták a bizottsági tagok. Az eredmény több mint elgondolkoztató – mondta Bernáth Ildikó. Majd hozzátette, hogy ez az alapítvány közpénzből, tehát a foglalkoztatottak, cégek és vállalkozások befizetett adóforintjaiból működik. A befolyó pénzből olyan programokat indítottak, melynek eredményessége megkérdőjelezhető. 5-600 millió forintot költöttek el arra, hogy segítsék a közvetlen és közvetett foglalkoztatást, de az, hogy a program jóvoltából hányan jutottak ténylegesen munkához nem csak, hogy a beszámolóból nem derült ki, de még külön kérdésre sem tudták ezt megmondani – hangsúlyozta Bernáth Ildikó. Ez is csak arra jó iskolapélda, hogy kontroll nélkül, ellenőrizetlenül folynak el a pénzek – mondta a politikus.
Az Egyenlő Bánásmód Hatóság éves beszámolójából kiderült, hogy a beérkezett panaszok 60 százaléka a munkába állással kapcsolatos. Még mindig jelen van a foglalkoztatásban a diszkrimináció. Gondot jelenthet az életkor, az anyaság, és valamely nemhez való tartozás. Igen is jelen van a hátrányos megkülönböztetés – mondja Bernáth Ildikó, aki a diszkrimináció ellenes albizottság elnöke is egyben.
Összegezve a bizottsági ülést, a politikus a Vehírnek elmondta, a kormány oldalon még mindig csak azt látni: mást mondanak, és mást tesznek. Összefogást hirdetnek, majd az összes ellenzéki módosító indítványt, javaslatot lesöprik az asztalról.