Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Még a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része

2013. július 10. 8:24 // Forrás: MTI
Még ezen a héten pénzt kap a Hajdú-Bét károsultak egy része, soron kívüli kifizetés indításával 131 kérelmezőnek 192 millió forintot utalnak át július 11-én, csütörtökön - közölte Czerván György, a Vidékfejlesztési Minisztérium (VM) agrárgazdaságért felelős államtitkára kedden, Budapesten.

 Az intézkedést azt követően jelentette be az államtitkár, hogy Budai Gyulával, a tárca parlamenti ügyekért felelős államtitkárával és Wittner Mária (Fidesz) országgyűlési képviselővel egyeztetett a Hajdú-Bét károsultjainak képviselőivel a szaktárcánál.

Czerván György elmondta: hétfőig 209 kérelem érkezett. Ebből jogos igénynek minősített a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) 134-et, amelyek támogatási igénye 190,3 millió forintot tett ki. Hiánypótlást 48 esetben kértek. Ezeknek a kérelmeknek a támogatási igénye 60,6 millió forint, és Czerván György megítélése szerint a hiánypótlás után ezeket elfogadják.Elutasítottak 27 kérelmet, mivel nem feleltek meg a követelményeknek. A Károsultak veszteségeinek enyhítésére a tárca forrásaiból elkülönített 300 millió forint elegendő lesz - tette hozzá az államtitkár.

Czerván György emlékeztetett: a kérelmek beadási határideje július 1. volt, a tárcánál mintegy 150-160 kérelem beérkezésére számítottak. A beérkezett kérelmeket az MVH munkatársai 100 százalékosan feldolgozták. Egy-egy kérelmező maximum 2,2 millió forint vissza nem térítendő támogatást kaphat. A hiánypótlásra pedig 10 nap áll rendelkezésre.

Budai Gyula fontosnak tartotta azt a munkát, amelyet a tárca ez ügyben elvégzett, mivel ez a tevékenység sok nehéz sorsú embernek teszi könnyebbé az életét. Ezt erősítette meg Ónodiné Demeter Éva, a károsultak képviselője is, aki szerint egy 10 éve húzódó ügyet sikerül a mostani kifizetésekkel nyugvó pontra juttatni. A károsultak azt javasolták, hogy az álaluk megkapott pénzek - egy 1995-ös jogszabály alapján - legyenek adómentesek. Wittner Mária, a károsultak szószólója arról beszélt, hogy az ügyben vétkesek nem kerülhetik el sem a földi, sem az égi igazságszolgáltatást.

vehir.hu
további cikkek
„Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Life&Style „Újságíró vagyok, pedig újságírás már nincs” Az Öt című televíziós műsorban hétről hétre véleménycunamit zúdít a politikai közéletre Hont András, aki az utolsó bástyák egyikeként képvisel egy szakmát, ami szerinte a gyakorlatban már nem is létezik. De vajon mikor független a sajtó és mitől tud(na) függetlenedni? Hogyan alakult át a médiamunkások helyzete a kilencvenes évektől, amikor a politikusok a nyilvánosság érdekében még dörgölőztek az újságírókhoz mostanra, amikor már fenyegetik őket? Ezekről, az Öt létrejöttéről és a miniszterelnöki interjúról is beszélgettünk. 2025. december 12. 1:26 Lesz elegendő magyar hal minden család asztalára közélet Lesz elegendő magyar hal minden család asztalára A magyar akvakultúrában dolgozók kiváló munkát végeztek, így lesz elegendő magyar hal minden család asztalára; az emberek idén is a tavalyi áron juthatnak halhoz, haltermékekhez - mondta az agrárminiszter kedden Budapesten sajtótájékoztatón. 2025. december 10. 9:27 A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja közélet A fenyőfát vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit választja December első hetében tömegesen is elkezdődött a fenyőfák árusítása az alkalmi árusok utcai és piaci standjain, a vásárlók háromnegyede idén is hazai termelők termékeit díszítheti fel otthonában - közölte az Agroinform.hu vasárnap. 2025. december 8. 8:30

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.