2024. május 20. Bernát, Felícia

Papírforma eredmény a bajnok ellen

2013. január 14. 9:15 // Forrás: vesc.hu/roplabda
Idei első hazai meccsén simán kikapott a Veszprémi Egyetem SC a bajnoki címvédő Vasas Óbuda ellen a női röplabda élvonalban.

2013 első hazai mérkőzése, ahogy erre számítani lehetett, a bajnoki címvédő Vasas Óbuda sikerét hozta, a kezdőjében három junior játékossal, cserék nélkül küzdő egyetemi csapat ellen.

Az első játszma első perceiben jól tartotta magát a hazai gárda, kevéssel az első technikai szünet előtt még 7:5 arányban vezetett. Ezt követően zsinórban tizenkilenc vendég nyitás érkezett a térfelünkre, ami egyértelművé tette mindenki számára, melyik csapat miért küzd a bajnokságban.

A második és a harmadik játszmában a budapesti csapatban már a cserejátékosok kaptak nagyobb szerepet. Ellenük jóval több pontot sikerült szerezni, nagyobb ellenállást tudott kifejteni a Veszprém. A második szettben például az első technikai szünetben még vezettünk, sőt a harmadik szettben egy alkalommal az ellenfélnek időt kellett kérnie. A lányok harcoltak, de meglepetés nem született, érvényesült a papírforma, így a tabellán a pontjaink száma változatlan maradt.

Női röplabda NB I:
VESC–Vasas Óbuda 0:3 (-9, -16, -17)
Veszprém, 50 néző, v.: László Éva, Éva Tibor.
VESC: Pekárik E. (6), Varga N. (-), Májusi D. (3), Jezerniczki T. (10), Nagy E. (-), Környei D. (7). Csere: Miovecz Zs. (liberó). Edző: Katona Péter.
Vasas Óbuda: Vacsi E., Stefanik O., Miklai Zs, Gubicza L., Tálas Zs., Szabó A. Csere: Tóth A. (liberó), Fábián F., Takács B., Borsos L., Cicic M. Edző: Jókay Zoltán.
Az eredmény alakulása: 1. játszma (15 perc): 3:1, 7:5, 7:23, 9:25. 2. játszma (19 perc): 1:4, 8:6, 8:11, 11:16, 14:21, 16:25. 3. játszma (18 perc): 3:1, 3:6, 5:8, 8:14, 10:16, 15:18, 17:25.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Tudtuk, hogy nagyon jó ellenfél ellen nehéz meccs lesz. Az első szettben hét pontig tartottuk a lépést, utána nyitásfogadásban nagyon sokat hibáztunk. A második és harmadik szettben az ellenfél már többet cserélt, mi pedig erőnkhöz mérten jól küzdöttünk.

Jókay Zoltán: – A játszmák elején mindig kicsit figyelmetlenebbek voltunk, de aztán koncentráltabbá vált a játékunk.