20°C
20°C

Az első két játszma izgalmas volt

2012. december 17. 7:49 // Forrás: vesc.hu/roplabda
A dupla forduló egy győzelemmel és egy vereséggel zárult női röplabdacsapatunk számára. A Budai XI. ellen mindkét csapatunk győzött, a Nyíregyháza ellen ez nem sikerült.

A 2012-es év utolsó hazai mérkőzése népes közönség előtt, az utóbbi időben megszokott forgatókönyv szerint zajlott. Két remek, szoros játszmát láthattak a látogatók, néhány olyan labdamenettel, ami a világ bármely táján tapsra ragadtatja a nézőket. A kezdő szettben a két csapat közti különbség egyszer sem volt három pontnál nagyobb. Az első technikai szünetben egy (7:8), a másodikban kettő pont (14:16) volt a Nyíregyháza előnye. Ez a kis különbség is eltűnt a vége előtt nem sokkal (20:20). A vendégek azonban a játéknak ebben a szakaszában kicsivel jobban koncentráltak és megnyerték a játszmát (22:25). 0:1.

A második szett remekül indult hazai szempontból, sikerült négy pontos előnyt kialakítani az első technikai időig (8:4). Ekkor viszont a messziről érkezett nyíregyházi gárda megrázta magát és nyolc pontot szerzett, míg a Veszprém csak egyet (9:12). A differencia maradt a második technikai időig (13:16). A veszprémi lányok azonban nem adták fel, kiválóan küzdöttek és utolérték ellenfelüket (17:17), végül harcos játékkal sikeresen megfordították a szettet (25:21). 1:1.

A harmadik és a negyedik játszma a vendégeknek kedvező fordulatot hozott, sem az időkérések, sem a cserék nem segítettek a hazai lányokon. Akkora különbség alakult ki mindkét szett elején, hogy a játékosaink már csak az eredmény után futottak, de lényegében maguk sem hittek abban, hogy megszorongathatják az erősebb, a bajnoki táblázat első felében elhelyezkedő nyíregyházi alakulatot. Az év utolsó dupla fordulójának a második felét így pont nélkül zárták a VESC lányai, de örömünkre szolgált, hogy a Budai XI. ellen szerdán idegenben szerzett három ponttal felfelé mozdultunk a tabellán.

Női röplabda NB I:
VESC–Nyíregyháza 1:3 (-22, 21, -14, -11)
Veszprém, 100 néző. Vezette: Halász Enikő, László Éva.
Veszprém: Kovács A. (12), Pintér E. (13), Dordzsceren D. (6), Jezerniczki T. (5), Tobak E. (2), Környei D. (14). Csere: Májusi D., Miovecz Zs. (liberók), Pekárik E. (2), Molnár B. (2), Pós A. (-). Edző: Katona Péter.
Nyíregyháza: Ilyés B. (10), Erdősné B.E. (23), Roma F. (17), Hengsperger A. (16), Berényi E. (5), Akimova N. (1). Csere: Szabó I. (liberó). Edző: Balázs István.
Az eredmény alakulása: 1. szett (22 perc): 2:3, 4:7, 7:7, 7:11, 11:11, 13:13, 14:16, 17:19, 20:20, 21:22, 22:24. 2. szett (22 perc): 3:2, 6:2, 8:4, 9:9, 9:12, 13:16, 18:17, 23:18, 24:21. 3. szett (17 perc): 1:5, 3:9, 7:11, 8:16, 11:18, 12:21, 13:22. 4. szett (17 perc): 0:8, 3:12, 5: 14, 7:18, 10:21, 11:23.

Mesterszemmel

Katona Péter: – Az első két szettben partnerei voltunk az ellenfélnek. A harmadik játszma elején problémák voltak a koncentrációval, s így gyorsan elment a szett. A negyedik játszmában igyekeztem játéklehetőséget adni mindenkinek.

Balázs István: – Két szoros játszma után elsősorban kiemelkedő centerjátékunkkal uraltuk a mérkőzést.

Junior mérkőzés eredménye:

VESC–Nyíregyháza 0:3 (-17, -13, -20)
VESC: Varga N. (8), Májusi D. (13), Pekárik E. (8), Nagy E. (2), Hunyadvári V. (-), Pós A. (-). Csere: Csótár K., Németh K. (liberók), Holczer F. (1). Edző: Katona Péter.

Junior csapatunk is vereséggel zárta a dupla forduló második összecsapását. Mivel szerdán, a felnőttekhez hasonlóan, legyőzték a Budai XI. csapatát, így hét győzelemmel búcsúztatták a 2012-es esztendőt.

Forrás: vesc.hu/roplabda