24°C
24°C

Futsal: újabb három pont idegenből

2012. november 19. 21:49 // Forrás: futsalveszprem.hu
5-2-re nyertek a veszprémiek a Csömör vendégeként az élvonalbeli futsal-bajnokság hétfői meccsén.

Küzdelmes mérkőzésen maximális taktikai fegyelemmel szerezte meg második győzelmét csapatunk a Rubeola FC otthonában.

A Csömörön rendezett mérkőzésen a hazaiak léptek fel támadólag és sokpasszos játékkal igyekeztek gólt szerezni. Csapatunk zárt védekezésből indított kontratámadásokra építette taktikáját, melynek eredményeként már a 10. percben megszületett az ötödik szabálytalanságuk. Várható volt, hogy ebből kisbüntető lesz rövidesen. A 16. percben meg is ítélték, de szerencsére (jó edzői húzásként) Sárdi Máté állt a kapuba (előtte Kasza Viktor védett addig hibátlanul), aki remekül hárította a találatot. A sors igazságos volt, s a mieink is próbálkozhattak egy büntetővel. A labda mögé Bényi állt és nem hibázott, így a veszprémiek a 19. percben megszerezték a vezetést. Sokáig azonban nem örülhettek előnyünknek, mert egy eladott labda után egy szép találattal egyenlítettek a hazaiak. A félidei eredmény így döntetlen volt. A vendégszurkolók nehéz második játékrészre számítottak.

archív fotó

Az FCV folytatta a stabil zárt védekezését, amelyet a hazaiak nem tudtak megbontani. Sőt, Tar remek labdaszerzése és gyönyörű passza után ismét Bényi emelt higgadtan a kapuba. A vendég vezetés és az idő múlásával egyre idegesebben játszott a Csömör, amelynek védelmi hibáját kihasználva Szabadfi növelte az előnyt. A 28. percben egy kombinatív támadás végén Pálfi higgadtan passzolt a kapuba, s megnyugtató előnyhöz jutatta csapatunkat. A hazaiak a kapus lecserélésével próbálkoztak, de az FCV jól zárta le a területet, így csak szépíteni tudott a Rubeola. A 40. percben Finta egy jól eltalált lövéssel eldöntötte a mérkőzést és beállította a 2–5-ös végeredményt.

Futsal NB I, 11. forduló:
Rubeola FC Csömör–1. Futsal Club Veszprém 2–5 (0–1)
Csömör
: Lakos – Tősér, Tihanyi, Horváth B., Varga Cs. Csere: Horváth G. (kapus), Simon, Vadászi, Érsek, Fülöp, Smeló, Hosszú. Vezetőedző: Takó Csaba.
Veszprém: Kasza – Bényi, Tar, Hazuga, Szabadfi. Csere: Sárdi (kapus), Pálfi, Fina, Bakay, Vas, Marosvölgyi, Weisz. Vezetőedző: Németh Gábor.
Gólszerző: Simon (20.), Tihanyi (35.), ill. Bényi (19., 24.), Szabadfi (28.), Pálfi (31.), Finta (40.)

– A jól megválasztott taktika és a csapat maximális küzdeni akarása jogosan eredményezte a győzelmünket. A csapat bebizonyította, hogy rengeteg munkával szép sikereket tud elérni – összegzett Rajki Tamás ügyvezető elnök a klub oldalán.