Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

GYAK XV. rész: GügyögŐk

2012. április 23. 8:56
Oh, felejthetetlen pillanat, amikor a mi gyerekünknek gügyög először a jónép!

Az, hogy ez mennyire esik jól a mi lelkünknek, az attól is függ, ki, hogyan, mikor csinálja. Mert van, aki finom érzékkel a tökéletes pillanatot választja, és van, aki csak magára gondolva a leglehetetlenebb helyzetet…

Mennyire jó érzés, amikor olyasvalaki szól a kisemberünkhöz, aki már nagyon szerette volna látni! Aki velünk együtt izgulta végig az első találkozásig tartó időszakot, meghallgatta a kínunkat, a boldogságunkat, mindent! Na, ő biztosan a legjobb pillanatban szól a csemeténkhez, és nem csak első alkalommal, hanem mindig! Ő lesz az, aki a választ is meghallgatja majd, sőt, lesz annyi türelme, hogy kivárja, míg a gyerek megy oda hozzá.

Mert azt gondolom, hogy annál utálatosabb dolog nincsen, mint amikor valaki ráront egy babára, főleg, ha keveset és ritkán találkoznak, vagy akár éppen először! Ilyenkor szívesen megtenném vele ugyanezt, felkérnék egy idegent, hogy szaladjon oda hozzá, sipákolva gügyögjön torz vigyorral a fején, és ölelgesse, puszilgassa agyon! Kíváncsi lennék a fejére.

Úgy vettem észre, hogy aki igazán szereti a gyerekünket, az nem ilyen. Annál nem hangerőben, gügyögésben és cuppogásban nyilvánul meg ez az érzés. Ő mindig finoman közelít, kedvesen, de normális emberi hangon. Megvárja, hogyan reagál a gyerek, és ha kell, vár rá egy kicsit. Mármint arra, hogy a gyerek felmérje, felfogja, és esetleg felismerje őt. Ja, és kezet mos, mielőtt bármihez is hozzáérne.

Hiszen nincs is jobb annál, mikor jön valaki, aki éppen csak tüsszög egy picit, kapar a torka, vagy folyik az orra, vagy olyan levert pár napja. Ez annál jobb, minél kisebb a babánk, és minél közelebbi hozzátartozó a látogató. Mert annál nehezebb megmondani udvariasan, hogy menjen a fenébe. Ugyanis, ha szereti a gyereket, nyilván nem akarja, hogy beteg legyen, és csupán önzésből nem megy látogatóba, amíg jobban nem lesz.

Egyébként meg minél idősebb a gyermek, annál jobban bírja ezt a kiképzést lelkileg és immunrendszerileg is. Bár vannak necces időszakok: a lelki résznél például az értelem ébredése, a fizikainál mondjuk az oltások környéke. Valljuk be, mégis jobban bírják, mint mi az egészet.

Anyának lenni mindenestre ilyenkor sem könnyű. Meg kell találni az egyensúlyt nagyon sok mindenben. Sok ponton el lehet csúszni, bár ugye az a szabály, hogy nincs szabály. Soha nem tudhatjuk meg, éppen mi működik. Például az ikrek közül az egyik átalussza az éjszakát, a másik nem. Jutott nekem mindkettőből! Pánikra semmi ok, azt hiszem, csak lendületbe kell kerülni és maradni. De ez már egy másik történet…
 

Czoma-Szegedi Nóra
további cikkek
Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények közélet Mintegy 250 millió forint uniós támogatást kaptak sajátos nevelési igényű gyermekeket ellátó Veszprém vármegyei intézmények Mintegy 250 millió forint uniós forrásból valósult meg az Esélyt a gyermeknek elnevezésű program, amelynek keretében négy Veszprém vármegyei intézmény részesült támogatásban. A projektnek köszönhetően új eszközök és gépjárművek érkeztek az intézményekhez, emellett a pedagógusok továbbképzéseken is részt vehettek. ma 11:11 Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia közélet Innovációs hálózatok a turizmusban konferencia 2026. június 12-én a Pannon Egyetem adott otthont az Innovációs hálózatok a turizmusban című szakmai konferenciának. A rendezvény a Visegrádi Alap finanszírozásában megvalósult, innovációs hálózatokkal foglalkozó projekt záróeseménye volt.  tegnap 10:58 Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért közélet Albérlet Veszprémben 2026-ban: ennyit kérnek ma egy átlagos lakásért A nyár közepén ismét felpezsdült a veszprémi albérletpiac. Hamarosan érkeznek a felsőoktatási felvételi ponthatárok, a Pannon Egyetemre készülő hallgatók pedig már most elkezdték keresni a megfelelő lakásokat. A kínálat ugyan folyamatosan változik, egy dolog azonban biztos: az elmúlt évekhez képest ma már jóval mélyebben kell a zsebébe nyúlnia annak, aki Veszprémben szeretne albérletet bérelni. tegnap 11:15

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.