Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Női vízilabda: ott leszünk Londonban

2012. április 20. 16:48 // Forrás: MTI
A magyar női vízilabda-válogatott Kazahsztán legjobbjainak magabiztos legyőzésével szerezte meg a jogot a nyári ötkarikás játékokon való szereplésre.

A csapatsportok közül a férfi vízilabda és a férfi kézilabda után harmadikként sikerült ez a Merész András irányította női pólósoknak, akik a trieszti selejtező tornán a pénteki keresztbejátszásos negyeddöntő első párjában Kazahsztán legjobbjainak magabiztos legyőzésével szerezték meg a jogot a nyári ötkarikás játékokon való szereplésre.


MTI Fotó: Marjai János

A nyolc közé csoportelsőként jutott be a januári, hollandiai Európa-bajnokságon bronzérmes magyar válogatott, miután a vb-harmadik oroszokat 13-12-re legyőzte, majd a házigazda olaszoktól elszenvedett 11-9-es vereséget követően a spanyolokon kerekedett felül 10-9-re. Pénteki ellenfele, a pólótudásból nálánál jóval szerényebb szinten álló kazah gárda a másik csoportban a negyedik lett.

Eredmény, negyeddöntő:
Magyarország-Kazahsztán 18-5 (6-1, 3-1, 4-1, 5-2)
a magyar góldobók: Bujka 4, Keszthelyi, Antal 3-3, Menczinger, Kisteleki 2-2, Czigány, Tóth, Szücs, Drávucz 1-1

Antal Dóra a kezdést követően távoli lökettel azonnal vezetéshez juttatta a Merész-csapatot, s bár 3-1-nél, a ljubljanai jégkorong vb-ről átruccant magyar szurkolók harsány buzdítása a váratlan kazah szépítő találatnál egy pillanatra megtört, rögtön utána újfent zenghetett a kórus - Ria, ria, Hungária! -, mert a magyar gólzápor rendületlenül folytatódott. Olyannyira, hogy az első negyed végén 6-1-es vezetést mutatott a Bruno Bianchi uszoda eredményjelzője.

A második játékrész "furcsasága" az volt, hogy a hetedik magyar gólra több mint három percet kellett várni, ekkor Menczinger Kata bombája a kapus kezét bevíve ért célt (7-1). A nagyszünetig tovább nőtt az előny, a félidei 9-2-es állás a megúszásból eredményes Keszthelyi Rita révén alakult ki.

Nem állt le az együttes a harmadik negyedben sem: Szücs Gabriella hetedikként csatlakozott a társakhoz (10-2), s a tízgólos különbség is meglett: büntetőből Kisteleki Hanna pattintott a léc alá (12-2). A váratlan kazah szépítésre válaszul pedig a csapatkapitány Drávucz Rita állította vissza a kétszámjegyű differenciát(13-3).

A rokonszenvesen küzdő kazahok belőtték negyedik és ötödik góljukat is a befejező negyed elején, riposztként Bujka centerezett egymás után kétszer is nemcsak erőszakosan, de hatásosan is (15-5). A találkozó hajrájában tovább duzzadt az előny, még úgy is, hogy a 23. születésnapját éppen pénteken ünneplő Csabai Dóra csavarja fölé szállt, de ezt aligha bánta. A vége pedig kiütéses értékű siker lett: 18-5-re diadalmaskodott a csapat.

A medencében a lányok önfeledt örömúszkálása következett hosszú és boldog perceken át, tökéletesen indokoltan, hiszen azzal, hogy nyert, a magyar női vízilabda-válogatott is indulhat az olimpián.
A trieszti tornáról az első négy kerül az ötkarikás mezőnybe.

A londoni játékokra kvótát szerzett csapat tagjai:
Bolonyai Flóra, Gangl Edina (kapusok), Antal Dóra, Bujka Barbara, Csabai Dóra, Czigány Dóra, Drávucz Rita, Keszthelyi Rita, Kisteleki Hanna, Menczinger Kata, Szücs Gabriella, Takács Orsolya, Tóth Ildikó (mezőnyjátékosok)

Nyilatkozatok:

Merész András szövetségi kapitány: "Nálam még ma reggel is volt kis zabszem, de a lányok - mint a korábbi meccseinken is - rendkívül profi módon játszottak és oldották meg ezt a feladatot is. Beérett a másfél éves munka gyümölcse. London? Az olimpiai bajnoki cím a cél! Előtte azonban még itt is van teendőnk, hiszen bár kijutottuk Londonba, a szombati és vasárnapi trieszti helyosztókon már azokkal a csapatokkal játszunk, amelyek szintén ott lesznek az olimpián."

Drávucz Rita, a világ- és Európa-bajnok csapatkapitány: "Ma küldetést teljesítettünk, s a missziónk sikerrel járt: a magyar női válogatott kvalifikálta magát az olimpiára! A tornán ez volt a harmadik győzelmünk, egyben a legkönnyebb is. Valósággal szárnyalunk most a boldogságtól, eljött az ideje, hogy egy kicsit ünnepeljünk is!..."

Takács Orsolya, az előző nagy generáció másik képviselője, világ- és Európa-bajnok:
"A magam részéről nagyon óvatos voltam végig, nem foglalkoztam esélyekkel, s hasonlókkal, csak mindig a következő mérkőzés kötött le. Mivel viszonylag keveset gyakorolhattunk Trieszt előtt ellenfelekkel, a fizikai felkészülésre helyeztük a hangsúlyt, amihez aztán az eredményes forma is hozzátársult. Nehéz csoport után könnyű ág jött, de megérdemeltük, hogy csoportelsőként a negyeddöntőben nekünk jusson Kazahsztán. Most az egész csapat felszabadult és boldog, holnaptól pedig jöhetnek az újabb mérkőzések, de azokat már mint olimpiai indulók vívjuk, s ez hatalmas öröm számomra is."

Szücs Gabriella, a csapat egyik legeredményesebbje, aki kiegyensúlyozott és gólerős játékkal tűnt ki minden meccsen: "Végig hittem benne, hogy sikerül. Még két meccs vár ránk itt, aztán jöhet az olimpia. Megvallom: csalódott lennék, ha arany nélkül térnénk haza Londonból!"

Bolonyai Flóra, aki a kapuban alkotott maradandót: "Fel se merült bennem, hogy nem juthatunk ki az olimpiára. Ezzel együtt csak a kazahok elleni mérkőzés legvégén, a 18-5-ös végeredménynél tudatosult bennem, hogy meg is csináltuk, amit elterveztünk. Jó ideje arról álmodom, hogy megnyerjük az olimpiát. Én már ezüstnél is csalódást éreznék..."

vehir.hu
további cikkek
Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon kultúra Több bor, hosszabb esték, változatlan hangulat a Rizling, Jazz Fesztiválon Két hét múlva, július 10-én Veszprém óvárosa kicsit kiszakad a megszokott pezsgésből és mintegy önálló faluként szerepel majd a térképeken. Nem először történik ilyen, hiszen az elmúlt másfél évtizedben majdnem minden nyáron felépült a borfalu, hogy teret adjon a hazai és vendégként a legjobb külföldi boroknak és pezsgőknek, na meg persze az igényes, jazzalapú zenének a Rozé, Rizling, Jazz Fesztiválon. A szervezők idén sem ígértek többet, mint a már bizonyított recept, néhány részletében mégis alkalmazkodtak a megváltozott körülményekhez. ma 1:09 Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott strandkézilabda Strandkézilabda-vb: Puerto Rico legyőzésével zárta a csoportkört a magyar válogatott A magyar férfi strandkézilabda-válogatott csoportelsőként, a maximális négy ponttal jutott tovább a zágrábi világbajnokság középdöntőjébe, mivel 2-0-ra nyert Puerto Rico ellen szerdán, a csoportkör utolsó fordulójában. tegnap 21:24 Idős szörföst mentettek ki a Balatonból a vízi rendőrök Balaton Idős szörföst mentettek ki a Balatonból a vízi rendőrök A 81 éves férfi magatehetetlenül sodródott a Balaton vizén, Balatonakali előtt. A rendőröknek épségben sikerült partra hozniuk. tegnap 20:13

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.