Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre

Színvonalas fesztiválok jövőre is

2011. december 8. 21:17
Egy fenntarthatóbb városi közlekedési rendszer kifejlesztéséről is szó volt egyebek mellett a Városstratégiai és Városmarketing Bizottsága csütörtöki ülésén.

Beszámoló hangzott el a kiemelt fesztiválok idei eredményeiről, valamint a jövő évi tervekről. Siklódi Levente érdeklődésünkre elmondta, rendkívül gazdag és színes Veszprém fesztivál kínálata, s arra törekszik az önkormányzat, hogy a szükséges anyagi támogatásokat biztosítani tudja jövőre is. – Városmarketing szempontból nagyon fontos munkát végeznek ezek a fesztiválok, hiszen sokan érkeznek a városba más településekről, sőt, az országhatáron kívülről is – jegyezte meg a bizottság elnöke az ülést követően. A szervezők hangoztatták, a nehéz gazdasági helyzet ellenére sem szeretnének csökkenteni a kínálaton, s arra törekednek, hogy minél színvonalasabb produkciókat mutassanak be a városban 2012-ben is. Az Utcazene Fesztivállal kapcsolatban ismételten megjegyezték, zavarja a belvárosban élők nyugalmát, de a többség azon az állásponton volt, a négy napig tartó program jelentős mértékű ismertséget és bevételt hoz a városnak, ezért ezt el kell viselni. A jövő évi lebonyolítást egyébként nehezíti a tervezett belvárosi rehabilitáció, de a munkálatokat úgy időzítik majd, hogy a lehető legkisebb mértékben zavarja az a fesztivált.

A bizottság támogatta a QUEST-projekthez való csatlakozást. Ennek fő célkitűzése az európai városok támogatása, egy fenntarthatóbb városi közlekedési rendszer kifejlesztésében. A résztvevők a helyi sajátosságokat is figyelembe vevő, a városi közlekedéspolitikát fejlesztő akciótervet kapnak. A városok egy nemzetközi hálózat részévé válnak, amelyek lehetőséget és eszközöket kapnak közvetlen tapasztalatcserére olyan városokkal, amelyek hasonló problémákkal és kihívásokkal néznek szembe.

Az előterjesztések között szerepelt a Veszprém-Nemesvámos kerékpárút megépítése. A Közép-Dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség tájékoztatása szerint a kivitelezéshez benyújtott pályázat 90 százalékos támogatási intenzitás mellett több mint 299 millió forintot nyert, a teljes költség 332 millió forintot tesz ki. A projekt kivitelezéséhez a közgyűlés korábban 71,5 millió forint összegű önerőt hagyott jóvá, a vártnál alacsonyabb pályázati forrás miatt ezt az összeget 1,5 millió forinttal meg kell növelni.

A bizottság tárgyalta a város Településszerkezeti Tervének módosítását, ami részben a Székesfehérvár – Veszprém – Boba országos közforgalmi törzshálózati vasútvonal korszerűsítése, valamint a 8. sz. főút fejlesztése és 11,5 t tengelynyomásra történő megerősítése miatt vált indokolttá.

Tájékoztató hangzott el az országos közfoglalkoztatási programról, aminek részeként az elmúlt hat hónapban több mint hatezer méter hosszan tisztították meg a vízelvezető árkokat Veszprémben és környékén.

Az ülésnapon szó volt még az idén októberben alakult Veszprémi Egyetemi Városi Tanács tevékenységéről. Siklódi Levente az elhangzottakat összefoglalva elmondta, e rövid idő alatt is jól megmutatkozott az innovatív együttműködés.
 

vehir.hu
további cikkek
Másfajta várospolitikát folytatnak az Együtt Veszprémért képviselői Együtt Veszprémért Másfajta várospolitikát folytatnak az Együtt Veszprémért képviselői A veszprémi ember gondolatai, problémái és ötletei állnak az Együtt Veszprémért önkormányzati képviselőcsoport politikájának középpontjában, mondta el Adamecz Zoltán és Gerstmár Ferenc, önkormányzati képviselők a hétfőn tartott sajtótájékoztatójukon, ahol szóba került a Veszprémi Kézilabdázás Napjának megünneplése és egy decemberi társasházi vis major helyzet is. A képviselőknél portálunk rákérdezett a közelgő országgyűlési választásra is, terveznek-e indulni, ha nem, akkor pedig kit támogatnak? tegnap 15:36 Az operatív törzs azt kéri: senki se induljon útnak ott, ahol meteorológiai riasztás lesz érvényben ónos eső miatt közélet Az operatív törzs azt kéri: senki se induljon útnak ott, ahol meteorológiai riasztás lesz érvényben ónos eső miatt Jelenleg nincs érvényben meteorológiai riasztás, azonban ha lesz ilyen - akár citromsárga, akár narancs, akár piros meteorológiai riasztás - az ónos eső miatt, az érintett területen senki ne induljon útnak - mondta az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője az operatív törzs hétfő délelőtti sajtótájékoztatóján Budapesten. tegnap 12:28 A Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei közélet A Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei Lendületet kapott az egynapos sebészet Veszprémben: a Csolnoky Ferenc Kórházban megújultak az egynapos sebészeti ellátás feltételei, korszerű eszközökkel és szervezett betegutakkal - közölte a Belügyminisztérium parlamenti államtitkára hétfőn a Facebook-oldalán. tegnap 10:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.