Ugrás a kezdőoldalra Ugrás a tartalomhoz Ugrás a menüre
2026. március 19. József
Veszprém
6°C
2026. március 19. József
Veszprém
6°C

Sajtótájékoztatót tartott a Jobbik

2011. október 7. 18:04
A Jobbik Veszprém megyei elnöksége sajtótájékoztatón közölte: törvénytelennek tartja az önkormányzatok és a kormány közti megállapodást.


Erőss Bulcsú

Elsőként Erőss Bulcsú, a nemrégiben alapult megyei kabinet vezetője mutatkozott be a sajtó képviselőinek. Feladatának tartja a testület jogi összetartását már az előterjesztések és az indítványok szintjén is. – Ezen kívül fontosnak tartom, hogy az önkormányzati képviselők mindig legyenek tisztában az aktuális szervezeti és működési szabályzattal – tette hozzá a Jobbik Magyarországért Mozgalom képviselője.


Orbán Imre

Orbán Imre beszédében reagált a reggeli rendkívüli megyei közgyűlés egyetlen napirendi pontjára, a megyék és a kormány együttműködésére. – Arról van szó, hogy a kormány átvállalja azt az adósságot, amit az önkormányzatok 20 év alatt felhalmoztak. Országos szinten 740 intézményt vesz át az állam, ez összesen 180 milliárd forintot jelent. Átlagosan 243 millió forintot szervezetenként – számolt be a Veszprém megyei Jobbik alelnöke, majd kijelentette, hogy a kormány és az önkormányzatok által kötött megállapodás törvénytelen.

Arra, hogy Veszprém megyére lebontva az adósság mekkora összeget tesz ki, Orbán Imre nem tudott pontos adatokat mondani.
 

Balassa Gergő
Kovács Bálint
további cikkek
Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján közélet Olimpikonokat és sportlegendákat hívhatunk ki a szombati Kihívások Napján Március 21-én Veszprém és a Balaton régió történetének egyik legaktívabb napjára készül. A Veszprém-Balaton Európa Sportrégiója 2026 programsorozat kiemelt eseményeként érkezik a Kihívások Napja , ahol nemcsak négy világrekord megdöntése a cél , hanem az is, hogy a bátor jelentkezők testközelből mérkőzzenek meg a hazai sportélet legnagyobb csillagaival. tegnap 17:09 Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák közélet Véget ért a téli üzem a Magyar Közútnál, elindultak a tavaszi-nyári fenntartási munkák Március 15-én véget ért a téli üzem a Magyar Közút Nonprofit Zrt.-nél, a szakemberek a nyári üzemrend szerint folytatják a munkát, de március végéig mérnökségenként legalább egy, síkosságmentesítésre alkalmas eszközökkel felszerelt gépet továbbra is bevetésre készen tartanak. tegnap 16:32 Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. támogatott tartalom Szintet lép a raklapgyártás: Csúcstechnológiás automatizálással bővít a Waller Furnér Kft. Folyamatos fejlesztések, javuló munkakörülmények és milliméterpontos minőség – röviden így jellemezhető a Waller Furnér Kft. idei éve. Waller Istvánnal, a cég vezetőjével beszélgettünk a hamarosan érkező új automata gépsorról, a megnövekedett gyártási kapacitásról, valamint egy olyan új, komplex tetőszerkezeti elemről, amely legóként könnyíti majd meg a szakemberek helyszíni munkáját. tegnap 11:38

A következő oldal tartalma a kiskorúakra káros lehet.

Ha korlátozná a korhatáros tartalmak elérését gépén, használjon szűrőprogramot!

Az oldal tartalma az Mttv. által rögzített besorolás szerint V. vagy VI. kategóriába tartozik.